Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2021, 11:08

autor: Sarafan

Indie deweloper zmienia nazwę na „Bardzo pozytywne”, żeby oszukać graczy na Steam

Jeden z deweloperów publikujących gry indie w serwisie Steam postanowił wprowadzić w błąd użytkowników za pomocą mało wyrafinowanej metody.

Aktualizacja

Nie musieliśmy długo czekać na działania firmy Valve. Emoji Evolution zostało usunięte ze Steama. Choć nie znamy dokładnych powodów takiej decyzji, można przypuszczać, że ma to związek ze zmianą nazwy producenta i wydawcy na „Very Positive”. Valve uznało prawdopodobnie, że takie działanie narusza regulamin serwisu i wprowadza w błąd potencjalnych klientów.

Oryginalny tekst

W SKRÓCIE:
  • Autor Emoji Evolution zmienił swoją nazwę w serwisie Steam na „Very Positive”.
  • Taka decyzja może wynikać z chęci wprowadzenia graczy w błąd lub być żartem.

Emoji Evolution to mało znana gra, która pomysł na rozgrywkę opiera na alchemii. Chodzi w niej o dobieranie odpowiednich elementów tak, żeby powstały z nich inne. Jest to niczym niewyróżniająca się pozycja w zalewie indyków, które codziennie trafiają na Steam. Ostatnio uwagę przyciągnęła głównie za sprawą działań dewelopera, który postanowił wprowadzić w błąd użytkowników tej platformy.

Ogólne wyniki recenzji Emoji Evolution z ostatnich 30 dni są mieszane. 68% graczy oceniło w tym okresie grę w sposób pozytywny. Twórca postanowił ratować całą sytuację i zdecydował się na dosyć niecodzienny krok. Zmienił nazwę producenta i wydawcy na „Bardzo pozytywne”. Ma to zapewne dać złudzenie, że pozycja zbiera w serwisie Steam przytłaczająco pozytywne opinie. Ktoś, kto tylko pobieżnie przegląda katalog tej platformy, może po ujrzeniu hasła zostać wprowadzony w błąd i pod jego wpływem nabyć produkcję.

Indie deweloper zmienia nazwę na „Bardzo pozytywne”, żeby oszukać graczy na Steam - ilustracja #1
Strona z serwisu Steam z omawianą produkcją

Istnieje także prawdopodobieństwo, że zmiana nazwy jest zwyczajnym żartem ze strony dewelopera. 75% wszystkich recenzji Emoji Evolution ma charakter pozytywny. W takim przypadku zmiana nazwy może wydawać się zupełnie nierozsądnym krokiem. Może bowiem zwrócić uwagę administratorów serwisu i doprowadzić nawet do usnięcia z niego omawianej gry.