Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 listopada 2022, 17:01

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Są nowe kadry z Indiany Jonesa 5. Reżyser filmu ujawnia, co doradził mu weteran serii

W sieci pojawia się coraz więcej materiałów z nadchodzącej, piątej części przygód Indiany Jonesa. Ponadto reżyser filmu, James Mangold, zdradził, jaką radę dał mu twórca serii – Steven Spielberg.

Źródło fot. Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki, Steven Spielberg, Lucasfilm, 2008
i

W przyszłym roku na dużych ekranach zadebiutuje piąta, a zarazem ostatnia dla Harrisona Forda odsłona serii Indiana Jones. Mimo że o nadchodzącej produkcji jest już stosunkowo głośno, Lucasfilm wciąż nie podzieliło się z nami oficjalnym zwiastunem widowiska. Na szczęście oczekiwanie na trailer wynagradzają nam kolejne fotografie z filmu, dzięki którym chociaż w niewielkim stopniu możemy zanurzyć się w ostatniej przygodzie Indy’ego.

Materiały udostępnione przez magazyn Empire ukazują między innymi Jonesa w towarzystwie jego chrześniaczki Heleny. Co ciekawe, jeden z kadrów pochodzi ze sceny retrospekcji, która otworzy film i przedstawi odmłodzoną wersję kultowego archeologa. Ponadto na fotografiach widzimy też nieco starsze oblicze głównego bohatera, najprawdopodobniej w trakcie pościgu ulicami miasta. Trzeba przyznać, że kondycji 80-letniemu gwiazdorowi może pozazdrościć niejeden młodzieniaszek.

Warto przy okazji wspomnieć o wywiadzie, jakiego udzielił ostatnio dziennikarzom Empire reżyser filmu Indiana Jones 5 – James Mangold (via ScreenRant). Jako że twórca jest debiutantem we franczyzie (wszystkie poprzednie części nakręcił Steven Spielberg), dostał on od swojego legendarnego poprzednika jedną radę.

Steven powiedział mi: „To film, który jest zwiastunem od początku do końca – zawsze bądź w ruchu” – zdradził Mangold.

Czy reżyserowi udało się wykorzystać tę z pozoru prostą wskazówkę? O tym przekonamy się 30 czerwca 2023 roku, bowiem wtedy Indiana Jones 5 wejdzie do kin.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej