filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 maja 2022, 11:56

Indiana Jones 5 na pierwszym zdjęciu i z oficjalną datą premiery

Trwa właśnie konwent Star Wars Celebration. W jego trakcie ogłoszono, kiedy Indiana Jones 5, który jest produkowany przez tę samą wytwórnię co seria Gwiezdne wojny, zadebiutuje na ekranach kin. Pokazano również pierwsze zdjęcie z filmu.

Harrison Ford jeszcze raz wcieli się w słynnego poszukiwacza przygód z biczem. Nad piątą częścią serii pracuje wraz z Jamesem Mangoldem, który na stołku reżysera zastąpił Stevena Spielberga. Na efekty ich współpracy jeszcze trochę poczekamy, a ile dokładnie?

To zdradził sam Ford podczas konwentu Star Wars Celebration. Legenda kina weszła na scenę, gdy w tle przygrywał motyw serii i poinformowała, że Indiana Jones 5 wkroczy na ekrany 30 czerwca 2023 roku. W sieci dodatkowo pojawiło się pierwsze zdjęcie z filmu, które prezentujemy poniżej.

Indiana Jones 5 na pierwszym zdjęciu i z oficjalną datą premiery - ilustracja #1
Źródło: Twitter/mang0ld

Na temat fabuły widowiska na ten moment wiadomo niewiele. Większość to głównie przypuszczenia, pośród których najpopularniejszym jest to na temat bohaterki granej przez Phoebe Waller-Bridge. Aktorka ma podobno wcielać się w asystentkę archeologa, ale na potwierdzenie tej informacji pewnie jeszcze trochę będziemy musieli poczekać.

Na koniec przypominamy, że piąta część przygód Indiana Jonesa będzie jednocześnie ostatnią dla Harrisona Forda, który żegna się z rolą towarzyszącą mu w karierze od wielu lat.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa, od początku kariery związana z GRYOnline.pl. Zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach, a nawet grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej