Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 maja 2022, 11:56

autor: Ania Orzech

Indiana Jones 5 na pierwszym zdjęciu i z oficjalną datą premiery

Podczas trwającego obecnie konwentu Star Wars Celebration wytwórnia Lucasfilm oficjalnie rozpoczęła promocję Indiany Jonesa 5 i potwierdziła datę premiery oraz zaprezentowała pierwsze zdjęcie z nadchodzącego widowiska.

kadr z filmu Indiana Jones i ostatnia krucjata

Mimo iż odbywający się w Kalifornii konwent Star Wars Celebration poświęcony jest przede wszystkim Gwiezdnym wojnom, to wytwórnia Lucasfilm postanowiła wykorzystać spotkanie z fanami również do promocji innych swoich produkcji i oficjalnie wystartować z kampanią reklamową najnowszej odsłony Indiany Jonesa.

Pierwsze zdjęcie oraz data premiery Indiany Jonesa 5

O dacie premiery poinformował sam Harrison Ford, który wszedł na scenę, gdy orkiestra wykonywała słynny utwór z filmów o Indianie Jonesie.

Jak potwierdził aktor, najnowszą odsłonę przygód kultowego archeologa zobaczymy w kinach dokładnie 30 czerwca 2023 roku.

W tym samym czasie na twitterowym profilu Jamesa Mangolda pojawiło się pierwsze zdjęcie z widowiska. Zobaczcie, jak prezentuje się główny bohater serii.

Indiana Jones 5 na pierwszym zdjęciu i z oficjalną datą premiery - ilustracja #1
Źródło: Twitter/mangOld

Co już wiemy na temat nowego Indiany Jonesa?

Fabuła Indiany Jonesa 5 trzymana jest na ten moment w tajemnicy, a zważywszy na to, że do premiery filmu został ponad rok, to pierwszych szczegółów możemy spodziewać się dopiero za kilka miesięcy, gdy Disney na poważnie zacznie rozkręcać kampanię promocyjną.

Mimo to w sieci pojawiło się kilka ciekawych przypuszczeń. Jedno z ważniejszych traktuje o tym, jakoby grająca w produkcji Phoebe Waller-Bridge miała wcielić się w asystentkę Jonesa.

Ponadto spekuluje się, że piąta odsłona przygód archeologa będzie pożegnaniem postaci Indiany Jonesa, a Disney będzie chciał rozwijać markę z nowym aktorem bądź aktorką.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie..