Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 października 2013, 10:07

autor: Góral

Ian Livingstone, szef Eidos Interactive, odszedł z firmy

Ian Livingstone, wieloletni szef firmy Eidos Interactive, po 20 latach pracy w brytyjskim koncernie zrezygnował z pełnionej funkcji, by poświęcić swoją uwagę działalności charytatywnej.

Z Eidos Interactive odszedł Ian Livingstone – szef zasłużonego wydawcy, od kilku lat należącego do koncernu Square Enix. Po 20 latach pracy 64-latek postanowił opuścić szeregi firmy, by zająć się działalnością charytatywną.

Ian Livingstone urodził się 1949 roku. - Ian Livingstone, szef Eidos Interactive, odszedł z firmy - wiadomość - 2013-10-01
Ian Livingstone urodził się 1949 roku.

Rozstanie z wieloletnim pracodawcą nastąpiło w przyjaznej atmosferze. Livingstone zamierza teraz skupić się między innymi na prowadzeniu fundacji Livingstone, która będzie się zajmować otwieraniem bezpłatnych szkół i uczelni. Te skupią się na nauce kodowania i używaniu gier jako narzędzi do nauki.

Ian Livingstone pomógł zaistnieć na rynku takim markom jak Tomb Raider, Thief czy też Deus Ex. Jednocześnie warto wspomnieć, że Eidos Interactive nie było jedyną zarządzaną przez niego firmą. Jest on także współzałożycielem Games Workshop – producenta gier stołowych z uniwersum Warhammer, a także współautorem roleplayowych powieści fantasy Fighting Fantasy.

Ian Livingstone, szef Eidos Interactive, odszedł z firmy - ilustracja #2Eidos Interactive to brytyjski producent i wydawca gier wideo. Firma została założona w 1990 roku. W 2009 roku została przejęta przez koncern Square Enix. Od tego też czasu funkcjonuje jako Square Enix Europe, używając starej nazwy tylko w przypadku oddziału Eidos Montréal. Wśród najważniejszych marek wydawcy można wymienić serie gier Tomb Raider, Deus Ex, Legacy of Kain ,a także Hitman.