Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2022, 21:30

Horizon 3 jest w drodze, reżyser Forbidden West potwierdza

Sequel Horizon Forbidden West prawdopodobnie jest już w produkcji. Niejako potwierdził to reżyser kreatywny gry – Mathijs de Jonge ze studia Guerrilla Games.

Jeszcze dobrze nie opadł kurz po premierze Horizon Forbidden West, a reżyser kreatywny gry, Mathijs de Jonge, niejako potwierdził w wywiadzie dla serwisu vg247.com, że studio Guerrilla Games pracuje już nad trzecią częścią przygód Aloy. Co więcej, „dwójka” – wzorem „jedynki” – może zdradzać, w którą stronę skręci historia sequela.

SPOILERY NA HORYZONCIE

Dalsza część wiadomości zawiera spoilery z Horizon: Zero Dawn i Horizon Forbidden West. Starałem się ograniczyć je do minimum, ale i tak czujcie się ostrzeżeni.

Cliffhangery i rozrzucone tropy

Obie gry kończą się bowiem tzw. cliffhangerami – drobnymi, bo drobnymi, ale jednak. Ponadto w części pierwszej dowiadywaliśmy się o tajemniczym Zakazanym Zachodzie, który zwiedzamy w kontynuacji. Zaistniały również ewidentne, wymagające wyjaśnienia luki w historii przedstawionego świata.

Podobny zabieg twórcy najwyraźniej zastosowali w Forbidden West. W finale opowieści dowiadujemy się, że jedna z bohaterek jest członkinią Dalekiego Zenitu – grupy miliarderów, która na krótko przed wydarzeniami poprzedzającymi niemal całkowite wyginięcie życia na Ziemi stworzyła kolonię o nazwie Syriusz. Jako że jej działania mogą teraz zagrozić ludziom, pod koniec gry Aloy dochodzi do wniosku, że ona i jej przyjaciele muszą powrócić do swoich plemion, by nieść ostrzeżenie oraz szukać pomocy w odparciu zagrożenia z kosmosu.

Horizon 3 jest w drodze, reżyser Forbidden West potwierdza - ilustracja #1
Aloy odkrywająca prawdę.

Niezależnie, czy Horizon Forbidden West macie już za sobą, czy nie, zachęcam Was do przeczytania naszej recenzji gry – autorstwa Dariusza „DM-a” Matusiaka:

Nowy kierunek

Innym interesującym kierunkiem mogłaby być podróż rudowłosej protagonistki na tereny nad Pacyfikiem, zamieszkiwane przez wprowadzone w „dwójce” plemię Quen. Gracze zyskaliby w ten sposób nowy obszar do odkrycia, a Aloy silnych sojuszników.

W końcu – jak stwierdził Mathijs de Jonge we wspomnianym wywiadzie – seria Horizon:

[…] koncentruje się na odkrywaniu tajemnicy; […] zarówno w starym świecie, jak i w czasach, w których toczy się akcja gry. […] Istnieje wiele historii, które możemy wykorzystać, aby stworzyć nowe wątki. Cliffhanger, którym kończy się Horizon Forbidden West, miał nam pomóc przygotować kilka rzeczy pod następną odsłonę cyklu.

To co, gotowi na podróż poza horyzont?