Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2021, 13:40

autor: Adrian Werner

Współtwórcy House Flipper tworzą survival sci-fi; oto Subnautica na lądzie

Znane z popularnej gry House Flipper polskie studio Frozen Way pracuje nad projektem Honeycomb, w którym wcielimy się w bioinżyniera próbującego przetrwać na obcej planecie.

HONEYCOMB W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Frozen Way
  2. Wydawca: Frozen Way, Frozen Dystrict, PlayWay
  3. Gatunek: survival sandbox
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: nieznana

Wydany w 2018 roku symulator inwestora-budowlańca House Flipper okazał się wielkim sukcesem, rozchodząc się w ponad 2,1 mln egzemplarzy. Teraz jego współautorzy, czyli ludzie z krakowskiego studia Frozen Way, pracują nad czymś mocno odmiennym. Następnym projektem zespołu jest Honeycomb, czyli survivalowy sandbox, pozwalający na wcielenie się w bioinżyniera. Produkcja zmierza na PC i na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje na rynku.

Akcja osadzona będzie w dalekiej przyszłości, gdy ekologiczny stan Ziemi osiągnął dramatyczny poziom. Rządy państw rekrutują najzdolniejszych młodych naukowców i wysyłają ich z misją na obcą planetę, mając nadzieję, że znajdą tam ratunek dla kolebki ludzkości.

Zadaniem bioinżynieria będzie głównie badanie obcej fauny i flory, zbieranie próbek oraz przeprowadzanie eksperymentów. Otrzymamy do dyspozycji laboratorium pozwalające inicjować mutacje i tym samym tworzyć nowe surowce, zwierzęta i rośliny.

Podczas zabawy wydarzenia będziemy obserwowali z perspektywy pierwszoosobowej. Planeta szybko okaże się niebezpiecznym miejscem, gdzie łatwo będzie o śmierć bohatera przy kontaktach z lokalną fauną i florą. Zmierzymy się również z nieznanymi chorobami, wymagającymi własnoręcznego tworzenia nowych lekarstw.

W Honeycomb będziemy zakładali i rozbudowywali wiele baz w różnych miejscach planety. Nie zabraknie możliwości konstruowania urządzeń, w tym pojazdów, oraz ulepszania technologii. Rozgrywka ma być mocno sandboksowa, ale w grze pojawi się także główny wątek fabularny. Na obcej planecie ukryty bowiem będzie tajny klucz, zapewniający dostęp do wiedzy, która może uratować Ziemię.

  1. Karta gry na Steamie
  2. Frozen Way - oficjalna strona studia