Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 grudnia 2021, 12:50

autor: Ignacy Kruk

Henry Cavill chce, by 3. sezon Wiedźmina był wierny książkom

Henry Cavill wyraził nadzieję, że historia ukazana w 3. sezonie Wiedźmina będzie zgodna z twórczością Andrzeja Sapkowskiego. Aktor chciałby m.in. głębszego zarysowania relacji Geralta z jedną z postaci z sagi.

Mimo niedawnej premiery 2. sezonu Wiedźmina Netflix nie zwalnia z promocją swojego hitu. Oprócz wielu ciekawostek i anegdot na temat obecnego sezonu, z licznych wywiadów z obsadą można dowiedzieć się co nieco na temat będącego już w produkcji 3. sezonu serialu.

Podczas The Witcher: Unlocked – wywiadu dla Netflix Geeked – aktorzy mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat postaci, jak również omówić ogólny kierunek, w jakim zmierza seria.

Jako ogromny fan twórczości Sapkowskiego, Henry Cavill nie omieszkał skorzystać z okazji, by ponownie zaprezentować swoją pasję i znajomość tego uniwersum. Podczas wywiadu aktor poruszył m.in. temat postaci i relacji, których rozwój chciałby zobaczyć w przyszłych sezonach, pozostając przy tym w zgodzie z materiałem źródłowym:

Aby pozostać wiernym książkom, myślę, że powinniśmy rozwinąć relację [Geralta – dop. red.] z Nenneke troszeczkę mocniej. Oczywiście chciałbym popracować więcej z wiedźminami, lecz wszystko zależy od tego, na ile pozwala na to fabuła [książek Andrzeja Sapkowskiego – dop. red.]. Jestem ogromnym fanem książek i myślę, że wszytko polega na tym, żeby opowiedzieć tę historię bez zbyt wielu zmian i dodatkowych wątków pobocznych, które mogą niepotrzebnie ją komplikować.

Aktor już w przeszłości naciskał na to, aby produkcja Netflixa nie zbaczała zbyt mocno ze ścieżki wyznaczonej przez książki. Jak widać, Henry Cavill wciąż chce zadbać, by znane z sagi postacie, jak Nenneke, zostały nakreślone w odpowiedni sposób.

Poniżej możecie obejrzeć wspomniany wywiad w całości: