Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 kwietnia 2019, 13:40

autor: AlexB

Hellboy poniósł porażkę w amerykańskim Box Office

Hellboy nie podbił amerykańskiego Box Office. Według weekendowego zestawienia, dzieło Neila Marshala zarobiło na otwarcie aż 5 milionów dolarów mniej, niż zakładali producenci, i zajęło dopiero trzecie miejsce. Na prowadzeniu wciąż jest Shazam!.

Okazuje się, że Hellboy to rozczarowanie nie tylko dla krytyków. Nowa ekranizacja komiksów Mike’a Mignoli w reżyserii Neila Marshalla (twórcy niektórych odcinków seriali Gra o Tron, Westworld czy Piraci), z Davidem Harbourem w roli tytułowej, nie przypadła do gustu również widzom za oceanem. Według serwisu Cinemascore, ocenili oni zrebootowane przygody czerwonego półdemona z piekła rodem na C, czyli według naszego systemu oceniania, na tróję. Pociągnęło to za sobą kiepskie wyniki finansowe. W pierwszy weekend od premiery produkcja zgromadziła w Stanach Zjednoczonych nieco ponad 12 milionów dolarów (zarobki z reszty świata nie są znane), co pozwoliło na zajęcie dopiero trzeciego miejsca w zestawieniu Box Office US. Jest to spora porażka dla producentów, którzy celowali w debiut na poziomie 17-20 milionów dolarów. Nie udało się zatem powtórzyć wyczynu takich produkcji, jak Bohemian Rhapsody czy Venom, i podbić kin mimo fatalnych recenzji.

Nawet wielkie spluwy nie pomogły Hellboyowi w osiągnięciu spektakularnego sukcesu. - Hellboy poniósł porażkę w amerykańskim Box Office - wiadomość - 2019-04-16
Nawet wielkie spluwy nie pomogły Hellboyowi w osiągnięciu spektakularnego sukcesu.

Hellboy nie był nawet najlepiej zarabiającą nowością w ubiegły weekend w USA. Ten tytuł przypadł komedii Little. Film Tiny Gordon zanotował wynik na poziomie 15,5 miliona dolarów (niecałych 17,4 miliona na całym świecie), co przy budżecie szacowanym na 20 milionów jest całkiem przyzwoitą kwotą.

Na pierwszym miejscu weekendowego Box Office US drugi tydzień z rzędu uplasował się Shazam!. Najnowsza ekranizacja komiksów DC podbiła serca widzów i ma na swoim koncie już ponad 258 milionów dolarów na całym świecie. Przez ostatnie trzy dni tytuł zarobił w Stanach Zjednoczonych 25,1 miliona dolarów, co oznacza spadek o 53% w porównaniu z poprzednim zestawieniem.

Z innych ciekawych rzeczy, w USA wciąż bardzo mocno trzyma się Kapitan Marvel, która szósty tydzień z rzędu nie opuszcza pierwszej dziesiątki listy Box Office. W miniony weekend należące do Marvel Cinematic Universe dzieło Anny Boden i Ryana Flecka zarobiło 8,6 miliona dolarów. Łącznie tytuł ma na swoim koncie przeszło miliard dolarów. Jest to siódma odsłona MCU, która przebiła tę barierę.

Pozycja

Poprzednio

Tytuł filmu

Przychód weekendowy (w dolarach)

Łączny przychód w USA (w dolarach)

Łączny przychód na świecie (w dolarach)

1.

1.

Shazam!

25,1 mln

94,9 mln

258,8 mln

2.

Nowość

Little

15,4 mln

15,4 mln

17,3 mln

3.

Nowość

Hellboy

12 mln

12 mln

Brak danych

4.

2.

Smętarz dla zwierzaków

10 mln

41,1 mln

76,8 mln

5.

3.

Dumbo

9,1 mln

89,9 mln

266,9 mln

6.

5.

Kapitan Marvel

8,6 mln

386,5 mln

1,064 mld

7.

4.

To my

6,9 mln

163,4 mln

235,9 mln

8.

Nowość

After

6,2 mln

6,2 mln

Brak danych

9.

Nowość

Praziomek

5,8 mln

5,8 mln

-

10.

6.

The Best of Enemies

2 mln

8,1 mln

-

  1. Wyniki Box Office w serwisie Box Office Mojo