Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 sierpnia 2020, 12:00

autor: Karol Laska

Gwiazdor Deadpoola aktorem, scenarzystą i producentem nowej komedii Netflixa

Ryan Reynolds bierze na swoje barki kolejny filmowy projekt. Tytuł dzieła nie jest jeszcze znany, ale wiadomo, że będzie to komedia, w której aktor nie tylko wystąpi, ale i napisze do niej scenariusz oraz ją wyprodukuje.

Gwiazdor Deadpoola aktorem, scenarzystą i producentem nowej komedii Netflixa - ilustracja #1
Reynolds to naprawdę płodny artysta.

Ryan Reynolds to drugi najlepiej opłacany aktor w Hollywood (najwięcej zarabia Dwayne „The Rock” Johnson) i najprawdopodobniej gdyby chciał, mógłby przejść na wcześniejszą emeryturę. Aktor jednak nawet nie myśli o zakończeniu kariery i bierze udział w naprawdę pokaźnej liczbie projektów – głównie w komediach, bo to jego żywioł.

Do dzienniczka premier należy wpisać kolejny film z udziałem Reynoldsa. Co prawda nie ma jeszcze tytułu, ale warto o nim wspomnieć, ponieważ artysta będzie miał duży wpływ na jego powstanie. Nie tylko zagra w rzeczonym dziele, ale i będzie jego współscenarzystą oraz producentem wykonawczym. W pisaniu pomoże mu John August, czyli twórca, który już wcześniej pracował z aktorem chociażby na planie Nines – mało popularnego dramatu fantasy. Znajomy Reynoldsa ma także doświadczenie przy nieco poważniejszych filmach, to on jest odpowiedzialny za fabułę takich dzieł Tima Burtona jak Charlie i fabryka czekolady czy Duża ryba. Niezatytułowany projekt komediowy pojawi się na Netflksie, ale kiedy? Tego nie wiemy.

Gwiazdor Deadpoola aktorem, scenarzystą i producentem nowej komedii Netflixa - ilustracja #2
Free Guy zapowiada się najciekawiej ze wszystkich projektów Reynoldsa. Aktor wcieli się w typowego NPC-a, którego rozjeżdżamy w GTA.

To piąty (podkreślamy, piąty) film, przy którym aktualnie pracuje Ryan Reynolds. Gwiazdor zakończył już prace na planie komedii Free Guy, w której wciela się w NPC-a z gry komputerowej, ale dzieło zobaczymy dopiero w grudniu 2020 roku ze względu na pandemię koronawirusa. COVID-19 utrudnił też przeprowadzenie zdjęć do sequela Bodyguarda zawodowca, czyli absurdalnego akcyjniaka, którego wszyscy pokochali (planowana data premiery to sierpień 2021).

We wczesnych fazach produkcyjnych znajdują się jeszcze dwa tytuły – Red Notice oraz Everyday Parenting Tips. W pierwszym z nich Reynolds wystąpi obok Dwayne’a Johnsona oraz Gal Gadot. Naprawdę mocna obsada, ale będzie ona mogła wrócić do normalnej pracy dopiero w przyszłym miesiącu (debiut na Netfliksie planowany jest na rok 2021). Drugi tytuł to komedia z potworami w rolach głównych tworzona dla studia Universal Pictures. O niej wiadomo jak na razie najmniej, bowiem Ryan dołączył do ekipy dopiero w sierpniu.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej