Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2020, 12:20

Chernobyl 1986 - gra, w której będziesz mógł zarządzać czarnobylskim kryzysem

Należące do Grupy PlayWay polskie studio Detalion Games pracuje nad grą Chernobyl 1986. Tytuł pozwoli na wcielenie się w zarządcę elektrowni jądrowej w Czarnobylu, który musi opanować kryzys spowodowany eksplozją reaktora numer 4 i powstrzymać globalną katastrofę.

W SKRÓCIE
 1. Polskie studio Detalion Games pracuje nad grą Chernobyl 1986.
 2. W trakcie zabawy wcielimy się w zarządcę elektrowni jądrowej w Czarnobylu, który będzie musiał poradzić sobie ze skutkami ekplozji reaktora numer 4.
 3. Na przestrzeni rozgrywki zostaniemy postawieni przed takimi wyzwaniami, jak gaszenie pożaru reaktora czy ewakuacja personelu.
 4. Jak na razie nie wiadomo, kiedy gra będzie miała swoją premierę.

Ubiegłoroczny debiut miniserialu Czarnobyl wyprodukowanego przez HBO oraz Sky ponownie pobudził zainteresowanie ludzi tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce 26 kwietnia 1986 roku. Wykorzystać to postanowiło należące do Grupy PlayWay polskie studio Detalion Games, powstałe na gruzach firmy Detalion, odpowiedzialnej między innymi za kultowy cykl przygodówek Schizm. Otóż przygotowuje ono grę Chernobyl 1986, która pozwoli na wirtualne przeżycie pełnych grozy chwil spowodowanych eksplozją reaktora numer 4 w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej.

Chernobyl 1986 - gra, w której będziesz mógł zarządzać czarnobylskim kryzysem - ilustracja #1
Tak rozpoczyna się dramatyczna walka z czasem.

W Chernobyl 1986 będziemy mieli okazję wcielić się w zarządcę Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej i postawione zostanie przed nami niezwykle trudne zadanie – poradzenie sobie ze skutkami wybuchu i powstrzymanie globalnej katastrofy. Na przestrzeni całej gry zostaniemy zmuszeni do wykonywania najróżniejszych czynności, takich jak gaszenie pożaru reaktora, oczyszczanie terenu z radioaktywnego grafitu czy ratowanie pracowników elektrowni i zapobieganie panice. Podczas wykonywania tych czynności konieczna będzie stała kontrola stanu personelu, poziomu promieniowania oraz nieubłaganie upływającego czasu. Kluczem do zwycięstwa ma być sprawna organizacja i zachowanie zimnej krwi.

Chernobyl 1986 - gra, w której będziesz mógł zarządzać czarnobylskim kryzysem - ilustracja #2
W trakcie zabawy w Chernobyl 1986 będziemy musieli między innymi gasić pożar reaktora.

Na oficjalnej karcie Chernobyl 1986 twórcy zapewniają, że tytuł będzie odtwarzał prawdziwe wydarzenia niemal minuta po minucie. Jednak czy będzie można się z niego uczyć historii? Tego dowiemy się, gdy tylko tytuł ukaże się na rynku. Niestety jak na razie nie wiemy, kiedy to nastąpi. Twórcy nie podali także, ile produkcja ma kosztować. Znamy za to jej oficjalne wymagania sprzętowe. Oto one:

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: windows 10
 2. Procesor: Intel Core i3-2100 / AMD Phenom II X4 965
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Karta grafiki: GeForce GTX 550 Ti / Intel HD 620
 5. Miejsce na dysku: 4 GB dostępnej przestrzeni

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10
 2. Procesor: Intel Core i5-4670K / AMD FX-8320 or equivalent
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Karta grafiki: GeForce GTX 960 / Radeon R9 290X
 5. Miejsce na dysku: 4 GB dostępnej przestrzeni

Natomiast poniżej możecie obejrzeć oficjalny zwiastun tytułu:

 1. Oficjalna strona studia Detalion Games
 2. Oficjalna strona firmy PlayWay