Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 października 2020, 13:27

autor: Karol Laska

Chris Hemsworth oraz gwiazda horrorów w spin-offie Mad Maxa

To już oficjalne – Anna Taylor-Joy wcieli się w młodą Furiosę w nadchodzącym spin-offie Mad Maxa, a na ekranie będą jej partnerować nie lada gwiazdorzy, znani przede wszystkim z kina superbohaterskiego.

George Miller, ojciec serii Mad Max, pracuje od dłuższego czasu nad Furiosą, czyli filmem mającym skupić się na historii tytułowej bohaterki, ale jeszcze przed wydarzeniami z Fury Road. Wiedzieliśmy, że do roli nie powróci Charlize Theron, bo zdążyła już wyrazić swój smutek związany z taką decyzją reżysera. Doniesienia internetowe sugerowały, że zastąpi ją Anya Taylor-Joy, a serwis Deadline rozwiał wszelkie wątpliwości i potwierdził jej udział w nadchodzącym filmie.

Taylor-Joy ma dopiero 24 lata i jest zdecydowanie jedną z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Zabłysnęła przede wszystkim kreacjami w folk horrorze Roberta Eggersa pod tytułem Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii, a także w specyficznym filmie grozy M. Nighta Shyamalana – Split. Teraz pracuje nie tylko nad Mad Maxem, ale i nad opowieścią o wikingach o nazwie The Northman oraz najnowszą produkcją Edgara Wrighta, Last Night In Soho. Niedługo zobaczymy ją także w Gambicie królowej, czyli serialu oryginalnym Netflixa.

Gwiazda Thora oraz Anya Taylor-Joy w spin-offie Mad Maxa - ilustracja #1
Oto Anya Taylor-Joy, czyli nowa Furiosa.

Jeżeli chodzi o skład obsady Furiosy, to podano także dwa nowe nazwiska, które zdążyły się już zapisać w amerykańskiej kinematografii, szczególnie tej superbohaterskiej. W filmie wystąpią Chris Hemsworth, czyli dobrze wszystkim znany Thor z Marvel Cinematic Universe, a także Yahya Abdul-Mateen II, pracujący aktualnie nad Matrixem 4 (wcześniej zagrał chociażby w serialu Watchmen).

Dobrą wiadomością jest fakt, że prace produkcyjne nad nowym Mad Maxem są już w zaawansowanym stadium, pomimo utrudnień związanych z panującą pandemią koronawirusa. Mimo to nadal nieznana jest ani dokładna, ani przybliżona data premiery dzieła.