Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2015, 17:30

autor: Draug

GTA IV z przepiękną grafiką na zwiastunie moda iCEnhancer C

Hayssam Keilany jakiś czas temu udostępnił filmik, na którym prezentuje Grand Theft Auto IV z nieukończonym jeszcze modem iCEnhancer C. Jest to następna wersja modyfikacji iCEnhancer 3.0, która upiększa dzieło Rockstar Games wręcz nie do poznania.

W grudniu pokazywaliśmy Wam screeny z iCEnhancer C – powstającego od kilku miesięcy moda do gry Grand Theft Auto IV, odpowiedzialnego za wielkie zmiany w grafice i stanowiącego zarazem następcę iCEnhancer 3.0 z lipca ubiegłego roku. Niecałe półtora miesiąca później przyszła kolej na podziwianie efektów ostatnich prac Hayssama Keilany’ego – twórcy omawianej modyfikacji – w akcji, na filmie z rogrywką (widniejącym powyżej). Do nagrania nie wykorzystano żadnych innych modów, więc na ekranie widzicie „czyste” GTA IV z dorzuconym samym tylko iCEnhancerem. Co ciekawe, autor nagrywał filmik w rozdzielczości 4K, ale YouTube’owy konwerter przeskalował je do 1080p. Modder zdradził, że płynność działania gry zagwarantowała karta grafiki GeForce GTX 980.

Co prawda, w ostatnim nagraniu modder nie wykorzystał zmodyfikowanych modeli samochodów, ale oryginalne, „nielicencjonowane” wozy z iCEnhancerem też prezentują się bardzo ładnie. - GTA IV z przepiękną grafiką na zwiastunie moda iCEhancer C - wiadomość - 2015-02-15
Co prawda, w ostatnim nagraniu modder nie wykorzystał zmodyfikowanych modeli samochodów, ale oryginalne, „nielicencjonowane” wozy z iCEnhancerem też prezentują się bardzo ładnie.

Przypomnijmy, czym będzie różnić się iCEnhancer w wersji C od wydania 3.0. W grę wchodzi nowy cykl dobowy, dodanie flar, a także poprawki w kwestiach takich jak cieniowanie i oświetlenie w nocy oraz wygląd wody. Wyeliminowanych ma zostać również wiele pomniejszych bugów. Mod będzie zawierał dwie domyślne konfiguracje graficzne (różniące się poziomem realizmu), ale nic nie stanie na przeszkodzie, by dowolnie modyfikować efekty, na przykład wyłączając wspomniane flary. Modyfikacja ma być przy tym wszystkim łatwa w instalacji – wystarczy skopiować pliki do folderu z grą – a także kompatybilna z GTA IV w wersji 1.0.7.0, która to sprawiała problemy iCEnhancerowi 3.0.

Niestety, nadal nie wiemy, kiedy dokładnie możemy spodziewać się debiutu nowego dzieła Hayssama Keilany’ego. Niemniej, autor twierdzi, że musi jeszcze tylko poprawić parę rzeczy w kwestiach połysków i nocnego oświetlenia, więc oczekiwanie na iCEnhancer C nie powinno być już zbyt długie.