Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2020, 13:05

autor: AlexB

GTA 4: Vice City 2 - fanowska modyfikacja z wersją demo

W miniony weekend swoją premierę miała wersja demonstracyjna modyfikacji Vice City 2 do gry Grand Theft Auto IV. Dzięki niej można ponownie przenieść się do inspirowanego Miami amerykańskiego miasta, wziąć udział w kilku misjach, poszukać ukrytych paczek itp.

W SKRÓCIE
  1. Pojawiła się wersja demonstracyjna modyfikacji Vice City 2 do Grand Theft Auto IV.
  2. W jej ramach możecie między innymi rozegrać dwie misje z budek telefonicznych znanych z oryginalnego tytułu, zakupić trzy biznesy oraz odnaleźć 20 ukrytych paczek.
  3. Jak na razie nie wiadomo, kiedy premierę będzie miała pełna wersja projektu.

W połowie października informowaliśmy Was o nowych screenach z Vice City 2 – tworzonym od przeszło ośmiu lat ambitnym projekcie rosyjskiej grupy Revolution Team, która postawiła sobie za cel odtworzenie gry Grand Theft Auto: Vice City w GTA IV (nie zdecydowali się na GTA V ze względu na brak odpowiednich narzędzi). Pojawiła się wówczas obietnica, że jeszcze przed końcem roku zadebiutuje wersja demonstracyjna tej modyfikacji. I faktycznie tak się stało. Możecie ją ściągnąć, wchodząc na stronę podlinkowaną poniżej. Waży ona 7,5 GB i do jej działania wymagana jest wersja 1.1.2. Episodes from Liberty City (choć powinna się uruchomić również na zwykłym Grand Theft Auto IV w wydaniu 1.0.7.0).

  1. Modyfikacja Grand Theft Auto: Vice City 2 w serwisie LibertyCity

W wersji demonstracyjnej Grand Theft Auto: Vice City 2, prócz odwiedzenia odświeżonej wersji wzorowanego na Miami amerykańskiego miasta znanego z produkcji studia Rockstar z 2002 roku, możemy wziąć udział w dwóch misjach zlecanych przez budki telefoniczne, zakupić trzy biznesy (Sunshine Autos, Viceport Boatyard oraz The Cherry Popper Ice Cream Factory) i wykonać dla nie zadania, odnaleźć 20 ukrytych paczek, oddać 10 unikalnych skoków, a także odkryć szereg easter eggów. Ponadto w trakcie zabawy w modyfikacji istnieją opcje stuningowania sześciu pojazdów (Buffalo, Elegy classic, Jester classic, Blista kanjo, Sultan Classic i Rebla GTS) oraz posłuchania muzyki z siedmiu stacji radiowych (Vice City FM, Nightride FM, Retrowave FM, Wave 103 Nostalgie, V-Rock Classic, You Rock Radio i Radio XXL).

GTA 4: Vice City 2 - fanowska modyfikacja z wersją demo - ilustracja #1
Vice City 2 stara się być nostalgiczną podróżą do początku pierwszej dekady XXI wieku.

Zatem już teraz można spędzić z Grand Theft Auto: Vice City 2 kilka miłych chwil przepełnionych nostalgią. Gdy zostanie on ukończony, będzie ich rzecz jasna jeszcze więcej. Pozostaje jednak pytanie, czy rosyjskiej ekipie wystarczy determinacji, by doprowadzić prace nad modyfikacją do końca? I czy firma Take-Two, czyli właściciel Rockstara i praw do marki, nie zdecyduje się w pewnym momencie upomnieć o prawa autorskie i zablokować projekt? O tym przekonamy się już wkrótce.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Rockstar Games