Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2023, 09:15

autor: Adrian Werner

Gry Activision Blizzard w Xbox Game Pass dopiero w 2024 roku, Phil Spencer ucina spekulacje

Szef działu Xbox w firmie Microsoft, Phil Spencer, ostudził nadzieje na szybkie dodanie gier Activision Blizzard do oferty Game Passa.

Źródło fot. Microsoft
i

Kilka dni temu, po dwóch latach walki, koncern Microsoft wreszcie sfinalizował przejęcie firmy Activision Blizzard. Jedno z pytań najczęściej zadawanych przez graczy dotyczy kwestii dodania gier tego wydawcy do oferty abonamentowej usługi Game Pass. Okazuje się, że jeszcze sporo na to poczekamy.

  1. Informacje te pochodzą z najnowszego odcinka oficjalnego podcastu Xboksa. W nim Phil Spencer potwierdził, że gry Activision Blizzard trafią do biblioteki Game Passa dopiero w przyszłym roku.
  2. Spencer tłumaczy, że proces akceptacji fuzji tak mocno się przedłużył, że uniemożliwił firmom wcześniejsze rozpoczęcie współpracy i dopiero teraz, gdy przejęcie zostało sfinalizowane, Microsoft i Activision Blizzard rozpoczęły przygotowania do umieszczenia gier wydawcy na Game Passie.

Te wieści, choć rozczarowujące, nie są zaskoczeniem. Na kilka dni przed zakończeniem przejęcia Activision Blizzard informowało, że nie ma szans na dodanie w tym roku do Game Passa gier Diablo IV oraz Call of Duty: Modern Warfare III. Wielu graczy miało jednak nadzieję, że w najbliższych kilku miesiącach do oferty tej abonamentowej usługi trafią jakieś inne, starsze produkcje wydawcy, np. Call of Duty: Modern Warfare II czy Crash Bandicoot 4: It's About Time (spekulacje podgrzała informacja o wzroście cen gier Activision w Brazylii, Argentynie i Turcji). Niestety słowa Phila Spencera potwierdzają, że nie ma na to szans.

Jednocześnie nie powinniśmy spodziewać się, że pewnego dnia przeszłego roku do Game Passa nagle trafi kilkadziesiąt gier Activision Blizzard. Zamiast tego dodawanie produkcji wydawcy do oferty usługi ma następować stopniowo.

Wszystko to jest rozczarowujące, ale korzystne dla Activision. Zaplanowany na 10 listopada debiut Call of Duty: Modern Warfare III będzie bez wątpienia jedną z najważniejszych premier tego roku i sprzedaż gry byłaby niższa, gdyby równocześnie udostępniono ją w Game Passie.

  1. Microsoft – strona oficjalna
  2. Activision Blizzard – strona oficjalna

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej