Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 maja 2019, 10:55

Gra o tron – premiera 4. odcinka 8. sezonu

Dziś w nocy swoją premierę miał czwarty odcinek ósmego sezonu Gry o tron, zatytułowany The Last of the Starks. Podobnie jak poprzednie, wzbudził on dość mieszane uczucia u niektórych fanów. Pojawił się również zwiastun piątego epizodu.

Za nami premiera czwartego odcinka ósmego i finałowego sezonu Gry o tron, zatytułowanego The Last of the Starks (Ostatni ze Starków). Zadebiutował on na antenie stacji HBO dziś w nocy o 3:00 czasu polskiego, a godzinę później na platformie HBO Go, gdzie można go obejrzeć z polskimi napisami (lektor zostanie dodany później). Epizod trwa 78 minut i opowiada o wydarzeniach mających miejsce po dramatycznej bitwie o Winterfell, podczas której siły Daenerys Targaryen i Jona Snowa starły się z umarłymi dowodzonymi przez Nocnego Króla.

Finał serialowej Gry o tron zbliża się wielkimi krokami. - Gra o tron – premiera 4. odcinka 8. sezonu - wiadomość - 2019-05-06
Finał serialowej Gry o tron zbliża się wielkimi krokami.

Odcinek wyreżyserował David Nutter, odpowiedzialny za dwa pierwsze epizody tego sezonu. Tym samym jego przygoda z Grą o tron, która trwała przeszło siedem lat, dobiegła końca. Przez ten czas nakręcił on dziewięć części popularnego serialu opartego na powieściach autorstwa George'a R. R. Martina, w tym The Rains of Castamere, którą wieńczy słynna sekwencja Krwawych Godów.

Scenariusz czwartego odcinka ósmego sezonu Gry o tron, podobnie jak poprzedniego, napisali twórcy i showrunnerzy serialu, czyli David Benioff i D. B. Weiss. Po raz kolejny, odkąd skończył się materiał książkowy, ich praca spotkała się z dość mieszanym przyjęciem ze strony widzów. Znów pojawiają się głosy niezadowolenia dotyczące braku logiki wydarzeń i zachowania niektórych bohaterów, które przeczy rozwojowi, jaki przeszli na przestrzeni całej opowieści.

Debiut czwartego odcinka ósmego sezonu oznacza, że do definitywnego zakończenia Gry o tron zostały już tylko dwa epizody. Piąty, przedostatni, którego tytułu jeszcze nie znamy, będzie miał swoją premierę w poniedziałek 13 maja o godzinie 3:00 czasu polskiego. Będzie on trwał 80 minut. Powyżej znajdziecie jego oficjalny zwiastun.

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Gra o tron