Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2019, 15:35

GOG Direct to Account - łatwiejsze kupowanie gier na GOG-a u zewnętrznych sprzedawców

Na GOG-u pojawiła się nowa funkcjonalność o nazwie GOG Direct to Account. Dzięki niej w wybranych sklepach partnerskich będzie można kupować gry oraz inne treści i bezpośrednio podpiąć je do swojego konta na platformie.

Bieżący tydzień jak na razie stoi pod znakiem GOG-a. Nie chodzi jedynie o kwestię zwolnień, o których poinformował serwis Kotaku. Włodarze platformy wprowadzili na niej również sporo zmian. Wczoraj pisaliśmy o zakończeniu programu Gwarancja Uczciwej Ceny, rekompensującego użytkownikowi regionalne różnice w koszcie zakupów gier. Dziś dla odmiany pragniemy zwrócić Waszą uwagę na funkcję, która została na platformie wprowadzona. Mowa o GOG Direct to Account.

Kupowanie gier na platformę GOG w wybranych sklepach zewnętrznych powinno być teraz dużo przyjemniejsze. - GOG Direct to Account - łatwiejsze kupowanie gier na GOG-a u zewnętrznych sprzedawców - wiadomość - 2019-02-27
Kupowanie gier na platformę GOG w wybranych sklepach zewnętrznych powinno być teraz dużo przyjemniejsze.

O co w tym wszystkim chodzi? Otóż wybrane sklepy partnerskie mogą sprzedawać gry i inne treści z opcją automatycznego aktywowania ich na koncie GOG, bez konieczności przepisywania kodów. Należy nadmienić, że za całą transakcję odpowiedzialny jest dany detalista. Oznacza to, że w razie jakichkolwiek problemów lub spraw typu zwrot pieniędzy obowiązuje jego regulamin i należy skontaktować się z jego działem obsługi klienta, a nie z zespołem GOG.com, który jest odpowiedzialny wyłącznie za kwestie związane bezpośrednio z usługami tej platformy.

GOG.com jest na rynku już od przeszło 10 lat. - GOG Direct to Account - łatwiejsze kupowanie gier na GOG-a u zewnętrznych sprzedawców - wiadomość - 2019-02-27
GOG.com jest na rynku już od przeszło 10 lat.

Taki krok z pewnością usprawni kupowanie gier na GOG-a na stronach zewnętrznych. Być może doczekamy się, że na przykład gry w paczkach Humble Bundle będą również w wersjach na tę platformę. Pytanie tylko, czy zwiększy to jej popularność. Nie da się bowiem ukryć, że zmaga się ona obecnie z problemami, głównie natury finansowej (stąd chociażby decyzja o wycofaniu się z programu Gwarancja Uczciwej Ceny, przez który sklep musiał zwracać średnio 12% wartości zakupionych produktów). Do tego dochodzi jeszcze nieustanna walka o względy wydawców, ostatnio zaogniona przez firmę Epic Games. Nam pozostaje jedynie trzymać kciuki, że całe to zamieszanie to jedynie chwilowy dołek i GOG wkrótce wyjdzie na prostą. Jego upadek byłby bowiem bez wątpienia ogromną stratą dla wielu graczy na całym świecie.

  1. GOG.com - strona główna