Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2021, 22:53

autor: hexx0

God of War Ragnarok - zobacz imponujący trailer gry z PlayStation Showcase 2021

Na PlayStation Showcase wreszcie pokazano pierwszy trailer z God of War: Ragnarok. W nowej odsłoni serii Kratos zmierzy się z wieloma bogami.

Wreszcie się doczekaliśmy. Pierwszy trailer God of War: Ragnarok został zaprezentowany na dzisiejszym PlayStation Showcase. Materiał robi wrażenie i zaostrza apetyt na nadchodzącą produkcję studia Santa Monica. Wygląda bowiem na to, że jedynym sposobem na utrzymanie pokoju będzie… wojna. A w tej Kratos zmierzy się więcej niż z jednym bogiem. Zwiastun możecie zobaczyć poniżej.

Akcja God of War: Ragnarok rozegra się kilka lat po wydarzeniach z poprzedniej odsłony. Mimo z trudem zbudowanego zaufania, interakcje Kratosa z Atreusem w dalszym ciągu nie będą łatwe. Ojciec zapragnie bowiem zapewnić synowi bezpieczeństwo, podczas gdy ten za wszelką cenę zechce odkryć prawdę na swój temat. Ich wybory wpłyną na losy mieszkańców wszystkich Dziewięciu Światów, które w sequelu odwiedzimy w komplecie (w grze z 2018 roku mieliśmy dostęp jedynie do sześciu z nich).

God of War Ragnarok - zobacz imponujący trailer gry z PlayStation Showcase 2021 - ilustracja #1
Źródło: Sony Interactive Entertainment.
God of War Ragnarok - zobacz imponujący trailer gry z PlayStation Showcase 2021 - ilustracja #2
Źródło: Sony Interactive Entertainment.

Powrócą znane już postacie niezależne – m.in. Mimir czy Freya (ta ostatnia w zupełnie nowej roli) – ale nie zabraknie znanych z mitologii nordyckich person, których w poprzedniczce (niemal) nie oglądaliśmy. Mowa oczywiście o Thorze, bogu piorunów, który będzie próbował zemścić się na Kratosie. Z pewnością nie będzie on jedynym bossem w grze, ale twórcy gwarantują, że starcie z nim zapadnie nam w pamięć. System walki ma przejść ewolucję, ale nie rewolucję – skoncentrowano się na tym, aby znajome mechaniki uczynić świeżymi. Szczególny nacisk położono na zwiększenie liczby dostępnych taktyk, które wykorzystamy podczas pojedynków z różnymi typami wrogów. Tych ma być więcej niż w God of War z 2018 roku, a każdy – przynajmniej zdaniem deweloperów – przetestuje nasze umiejętności bojowe.

God of War Ragnarok - zobacz imponujący trailer gry z PlayStation Showcase 2021 - ilustracja #3
Źródło: Sony Interactive Entertainment.
God of War Ragnarok - zobacz imponujący trailer gry z PlayStation Showcase 2021 - ilustracja #4
Źródło: Sony Interactive Entertainment.

Wciąż niestety nie znamy dokładnej daty premiery God of War: Ragnarok – musimy zadowolić się znaną już wcześniej informacją o 2022 roku i obietnicą twórców, że „wkrótce” powrócą z nowymi wieściami. Wydaje się jednak, że jest na co czekać.