Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2022, 20:32

God of War na PC chwalony w recenzjach; zobacz porównanie graficzne z PS5

Pojawiły się pierwsze recenzje God of War w wersji na PC. Wynika z nich, że mamy do czynienia z dobrze wykonanym portem. Nie zabrakło również porównań graficznych.

Za dwa dni do sprzedaży trafi pecetowa wersja God of War. W związku z tym w Internecie zaczęły się pojawiać pierwsze recenzje i porównania graficzne. Wynika z nich, że mamy do czynienia z dobrze wykonanym portem.

Wybrane recenzje God of War

 1. GRYOnline.pl – 8/10 (ocena samej konwersji)
 2. Game Rant – 10/10
 3. Twinfinite – 10/10
 4. God is a Geek – 10/10
 5. Screen Rant – 10/10
 6. Windows Central – 10/10
 7. GameSpot – 9/10
 8. PCGamesN – 9/10
 9. PC Gamer – 9/10
 10. Attack of the Fanboy – 9/10
 11. Siliconera – 7/10

Jak widać powyżej, recenzenci ciepło przyjęli God of War na PC. W serwisie Metacritic średnia ze wszystkich ocen wynosi na ten moment 93%.

Chwalona jest przede wszystkim stabilność działania portu. Większość recenzentów nie miała problemów z płynnością animacji. Zdarzają się jednak zarzuty mówiące o przycinaniu się produkcji oraz artefaktach graficznych (o tym pierwszym możecie przeczytać między innymi w naszej recenzji).

Z ciepłym odbiorem spotkała się implementacja takich funkcji graficznych jak Nvidia DLSS i AMD FidelityFX Super Resolution oraz obsługa monitorów o proporcjach 21:9. Również w tym przypadku nie jest idealnie, ponieważ liczba dostępnych opcji nie stoi na zadowalającym poziomie. Ponadto nie zabrakło pochwał dla przystosowania produkcji do sterowania na myszy i klawiaturze.

Porównania graficzne

Oprócz samych recenzji God of War, Internet zalała fala filmików pokazujących, jak tytuł wygląda na PC. Zobaczycie na nich między innymi grę działającą na najwyższych ustawieniach graficznych oraz uruchomioną na ultrapanoramicznym ekranie.

Nie zabrakło również porównań wyglądu konsolowej i pecetowej wersji God of War, między innymi zestawień PS5 kontra PC na najwyższej konfiguracji. Materiały te możecie zobaczyć poniżej.

 1. God of War pokazuje, że da się zrobić porządny port na PC