Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 października 2013, 12:18

autor: Sarge

Globalne oświetlenie i efekty ognia - zobacz przyszłość gier okiem Nvidii

Na imprezie w Montrealu firma Nvidia zaprezentowała globalne oświetlenie (ang. Global Illumination) i realistyczne efekty ognia. Zapraszamy do obejrzenia filmów z pokazu przedstawiającego jak mogą wyglądać gry nowej generacji.

Firma Nvidia na swojej imprezie w Montrealu zaprezentowała działanie technologii globalnego oświetlenia (ang. Global Illumination) i realistyczny wygląd ognia. Pokazy efektów uwieczniono na dwóch materiałach wideo, które zamieściliśmy w tej wiadomości.

Pierwszy z filmów doskonale przedstawia zalety globalnego oświetlenia. Przy zastosowaniu tej technologii każdy obiekt na scenie jest oświetlany nie tylko przez przykładowy reflektor, ale też przez światło odbite od innych przedmiotów widocznych na prezentacji. Wszystko to zmienia się dynamicznie w zależności od ustawienia kamery i głównego źródła oświetlenia.

Z kolei na drugim materiale wideo widzimy smoka ziejącego ogniem. Kolejne podmuchy wyglądają inaczej w zależności od wielu czynników. Pod uwagę brane jest otoczenie, okoliczne obiekty czy kierunek zionięcia ogniem. Zachęcamy do obejrzenia filmu, by samemu zapoznać się z efektem.