filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 lipca 2024, 15:07

autor: Pamela Jakiel

Gladiator 2 ma pierwszy zwiastun. Wygląda na to, że na epicki film Ridleya Scotta warto było czekać

Gladiator 2 doczekał się pierwszego zwiastuna. Zobaczcie, jak zapowiada się gorąco oczekiwane widowisko Ridleya Scotta.

Źródło fot. Gladiator 2, Ridley Scott, Paramount Pictures, 2024
i

Gladiator 2 wejdzie na wielkie ekrany prawie ćwierć wieku po premierze „jedynki”. Nie zmienia to jednak faktu, że nowe widowisko Ridleya Scotta jest jednym z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Dzieło w gwiazdorskiej obsadzie zawita do kin za kilka miesięcy, ale już teraz do sieci trafił pierwszy zwiastun sequela.

Zobaczcie, jak zapowiada się to epickie widowisko.

Gladiator 2 – zwiastun

Przypomnijmy, że głównym bohaterem Gladiatora 2 jest Lucjusz, syn Lucilli, który dorastał z dala od swojej matki. Los sprawia, że mężczyzna powraca do Rzymu, gdzie musi zmierzyć się ze swoim dziedzictwem, ponownie spotyka też swoją matkę. Jego droga krzyżuje się z Marcusem Acaciusem, rzymskim wojownikiem, który uczył się od samego Maximusa, bohatera filmu z 2000 roku.

Do obsady filmu Ridleya Scotta należą Paul Mescal, Pedro Pascal, Connie Nielsen, Denzel Washington, Joseph Quinn oraz Fred Hechinger.

Twórcy Gladiatora 2 już od jakiegoś czasu zaczęli promować kontynuację widowiska z 2000 roku. Niedawno mieliśmy okazję przekonać się, jak aktorzy prezentują się na kadrach z Gladiatora 2 i jakie mają wrażenia z pracy na planie. Możemy się spodziewać, że w związku z zapowiedzianą premierą do sieci trafiać będą kolejne nowe informacje dotyczące dzieła.

Gladiator 2 wejdzie na wielkie ekrany 22 listopada 2024 roku.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej