filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 marca 2023, 13:05

Gwiazda Marvela w obsadzie sequela Gladiatora? Wiemy, kogo może zagrać

Obsada Gladiatora 2 w reżyserii Ridleya Scotta powoli zaczyna się powiększać. Według zagranicznych mediów u boku Paula Mescala ma szansę wystąpić gwiazda filmu Eternals.

Źródło fot. Eternals; Chloé Zhao; Marvel Studios; 2021
i

Od pewnego czasu wiadomo, że powstanie sequel Gladiatora z 2000 roku, który stał się kasowym hitem i zdobył Oscara między innymi w kategorii najlepszy film. I tak jak Ke Huy Quan przez cały sezon nagród kolekcjonował zdjęcia z celebrytami, tak teraz Ridley Scott kolekcjonuje gwiazdorską obsadę do nowego projektu. Jak się okazuje, aktor znany z Eternals oraz z Duchów InisherinBarry Keoghan prowadzi negocjacje w sprawie dołączenia do obsady produkcji Scotta (via The Hollywood Reporter).

Jeżeli umowa zostanie zawarta, aktor prawdopodobnie wcieli się w głównego antagonistę filmu – Imperatora Getę. W historii Geta był współcesarzem rzymskim, który został zamordowany na rozkaz brata. Pomimo tego, że historia sequela nie jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, wciąż nie jest wykluczone, że postać może być inspirowana prawdziwym przywódcą Rzymu.

Co wiemy o drugiej części Gladiatora?

W roli głównej wystąpi Paul Mescal, nominowany do Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy za film Aftersun. Gwiazdor zagra Lucjusza, władcę Rzymu, który jest synem Lucilli i siostrzeńcem Kommodusa. W oryginale w tę postać wcielił się Spencer Treat Clark. Pewne jest także to, że w kontynuacji nie zobaczymy ponownie Russella Crowe w roli Maximusa.

Szczegóły fabuły Gladiatora 2 nie są dobrze znane. Jednak wiadomo, że akcja dzieła będzie rozgrywać się 30 lat po wydarzeniach z pierwszej części.

Ridley Scott oprócz tego, że jest reżyserem filmu, jest także jego producentem. Natomiast scenarzystą projektu jest David Scarpa, który wcześniej napisał scenariusz do nadchodzącego filmu ScottaNapoleon. W ekipie sequela znalazły się także osoby, które pracowały nad pierwszym Gladiatorem – John Mathieson, Arthur Max oraz Janty Yates.

Premiera widowiska jest zaplanowana na 22 listopada 2024 roku.

Ciekawa filmografia Barry’ego Keoghana

Barry Keoghan jest aktualnie jednym z rozchwytywanych aktorów. Oprócz zagrania w produkcji Marvela oraz nowym filmie Martina McDonagha, który zagwarantował mu nominację do Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy, irlandzki gwiazdor ma na swoim koncie inne występy u popularnych reżyserów.

W 2017 roku zagrał w Dunkierce Christophera Nolana oraz Zabiciu świętego jelenia Yorgosa Lanthimosa. Zaś widzowie zeszłorocznego Batmana w reżyserii Matta Reevesa mogli zobaczyć Keoghana w jednej scenie jako Jokera.

Ponadto artysta zagra między innymi w kolejnym dziele reżyserki Promising Young Woman, filmie Saltburn, oraz w nowym serialu Apple TV+, Masters of the Air, będącym kontynuacją Kompanii braci.

Agata Marczewska

Agata Marczewska

Pisaniem zajmuje się zawodowo od 2013 roku. W 2021 roku dołączył do GRYOnline.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuje się informacjami stricte technologicznymi. Współpracował z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuje się od dziecka. Poza tym jego zainteresowania obejmują grę na gitarze, komponowanie muzyki oraz sporty siłowe.

więcej