Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 listopada 2021, 14:10

autor: Patryk Kubiak

Gina Carano „surowa, piękna i oryginalna” według gwiazdy Mandalorianina

Giancarlo Esposito został zapytany o to, z którą gwiazdą z planu The Mandalorian pracowało mu się najlepiej. Jego wybór padł na osobę, o której ostatnio jest głośno, bynajmniej nie ze względu na aktorstwo. Mowa o Ginie Carano.

Oboje w pierwszych dwóch sezonach Mandalorianina odegrali kluczowe role dla rozwoju fabuły serialu. Jak się okazuje, jeden niesamowicie ceni drugą. Mowa o wcielającym się w Moffa Gideona Giancarlo Esposito, który przyznał, że jego ulubioną partnerką z planu gwiezdnowojennego serialu jest Gina Carano, która zagrała Carę Dune.

Przemawiając na Fan Expo w Denver Esposito odpowiedział na pytanie, z kim do tej pory pracowało mu się najlepiej na planie The Mandalorian. Aktor udzielił wówczas wsparcia Carano, doceniając jej kunszt.

Muszę powiedzieć, a to może być... – Esposito wyraźnie wahał się w doborze swojego ulubionego partnera z planu zdjęciowego. – Dobra, powiem to bez ogródek: Gina Carano. Nie będę się nad tym rozwodził, w szczególności nad jej przekonaniami politycznymi lub tym, co powiedziała, niezależnie od tego, czy uważam to za właściwe, czy nie. My, jako aktorzy, chyba czasami – wiem po sobie – powinniśmy po prostu zamknąć usta. Ale osobiście czasami nie mogę. Muszę powiedzieć, w co wierzę, ponieważ musi to zostać usłyszane.

[Wracając do tematu – dop. red.] Uwielbiałem z nią pracować. Jest ciepła, piękna, cudowna. I wiesz, nie obchodzi mnie, jakie są jej przekonania. Uwielbiam to, że zaczęła przygodę z aktorstwem późno, była taka surowa, oryginalna i piękna. Myślę, że jest cudowną osobą. Więc wybieram ją i mówię, że jest jedną z moich ulubionych [osób, z którymi współpracowałem – dop. red.].

Gina Carano „surowa, piękna i oryginalna” według gwiazdy Mandalorianina - ilustracja #1
Giana Carano jako Cara Dune.

Niestety dla Giancarlo, Carano nie powróci do swojej roli w trzecim sezonie przygód Mandalorianina. W trakcie wyrażania pochwał kultowy już Gus Fring z Breaking Bad unikał wypowiedzenia się na temat poglądów, za które znana z serii Szybcy i wściekli artystka została usunięta z produkcji Lucasfilm.

Przypomnijmy – Carano pożegnała się z Mandalorianinem i paroma innymi projektami po swoich kontrowersyjnych wypowiedziach, w których deklarowała się jako przeciwniczka noszenia maseczek podczas pandemii koronawirusa. Wygłaszała też oświadczenia, które opinia publiczna uznała za transfobiczne i antysemickie. Pomijając politykę, Carano faktycznie była jedną z jaśniejszych gwiazd w obsadzie serialu i szkoda, że nie zobaczymy jej już w Star Wars.