Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2018, 10:35

autor: Adrian Werner

Ghost of a Tale - ukazała się pełna wersja mysiego RPG-a

Z wczesnego dostępu na Steamie wyłoniła się gra Ghost of a Tale, czyli śliczne skradankowe RPG, w którym kierujemy dzielną myszą eksplorująca pełną niebezpieczeństw krainę fantasy.

Po prawie dwóch latach spędzonych we wczesnym dostępie, autorzy wreszcie gotowi są na premierę pełnej wersji. - Ghost of a Tale - ukazała się pełna wersja mysiego RPG-a - wiadomość - 2018-03-14
Po prawie dwóch latach spędzonych we wczesnym dostępie, autorzy wreszcie gotowi są na premierę pełnej wersji.

Dzisiaj wieczorem ukazała się pełna wersja Ghost of a Tale, czyli RPG-a akcji autorstwa studia SeithCG. Produkcja dostępna jest wyłącznie na PC, w cenie 99,99 złotych, i nie oferuje polskiej lokalizacji. Osoby mające ochotę na zabawę w rodzimym języku nie powinny jednak tracić nadziei, gdyż deweloperzy chcą w przyszłości udostępnić tę opcję, ale jej pojawienie się zależeć będzie od wyników finansowych i kosztów tłumaczenia.

Fani gry długo musieli czekać na debiut pełnego wydania. Ghost of a Tale trafiło bowiem do sprzedaży w Steam Early Access w lipcu 2016 roku. Od tego czasu projekt znalazł około 20 tysięcy nabywców według danych serwisu Steam Spy. Zobaczymy, czy premiera pełnej wersji sprawi, że liczba ta znacząco wzrośnie.

Na razie nie ukazały się żadne recenzje gry, ale osoby, które zakupiły Ghost of a Tale we wczesnym dostępnie, nie szczędzą jej pochwał. W serwisie Steam aż 96% ocen użytkowników jest pozytywnych.

Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zaznajomić się z wymaganiami sprzętowymi Ghost of a Tale:

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel i5 2.5Ghz
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon R9 270 z 2 GB pamięci
 3. Wersja DirectX: 11
 4. Pamięć: 3 GB RAM
 5. Miejsce na dysku: 5 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel i7 3.4Ghz
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 770 / AMD Radeon R9 285 z 3 GB pamięci
 3. Wersja DirectX: 11
 4. Pamięć: 4 GB RAM
 5. Miejsce na dysku: 5 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 8.1

Warto na koniec dodać, że choć pełna wersja gry zadebiutowała dzisiaj wyłącznie na PC, to twórcy mają w planach także edycje konsolowe. Ghost of a Tale dostępne jest już na Xboksie One w ramach analogicznego do Steam Early Access programu Game Preview i wkrótce ma opuścić wczesny dostęp na tej platformie. W przyszłości możemy także spodziewać się wydania na PlayStation 4.

 1. Oficjalna strona gry
 2. Ghost of a Tale w serwisie Steam