Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2021, 09:24

autor: Aquma

Nożownik zaatakował twórców Genshin Impact. Wszystko z powodu gry

Kilka dni temu do siedziby chińskiej firmy miHoYo – odpowiedzialnej m.in. za Genshin Impact – wdarł się uzbrojony w nóż mężczyzna. Według doniesień medialnych jego celem było zamordowanie założycieli studia, a motywem zmiany wprowadzone niedawno w jednej z produkcji tego dewelopera.

W SKRÓCIE:

  1. do siedziby twórców Genshin Impact wdarł się uzbrojony w nóż mężczyzna, który według doniesień próbował zamordować założycieli studia;
  2. nikomu nie stała się krzywda, a niedoszłego sprawcę ujęła policja;
  3. sprawa prawdopodobnie ma związek z niedawnymi zmianami wprowadzonymi w poprzedniej grze tego dewelopera - Honkai Impact 3rd.

Jak donosi serwis GameSpot, chińskie studio miHoYo – odpowiedzialne za megahitowe Genshin Impact – stało się niedawno celem ataku. 24 kwietnia do siedziby firmy wdarł się uzbrojony w nóż napastnik, który najprawdopodobniej próbował zamordować założycieli. Na szczęście próba zakończyła się niepowodzeniem i nikomu nie stała się krzywda, a mężczyzna został ujęty przez szanghajską policję.

Według redakcji GameSpotu, motywy działania tego człowieka były powiązane ze zmianami, które niedawno zaszły w grze Honkai Impact 3rd (produkcji tego dewelopera wydanej przed Genshin Impact). W ostatnim czasie studio miHoYo wzbudziło w swoim kraju kontrowersje, dodając do tego tytułu kostiumy królika, które zdaniem części osób były niestosowne, a przy tym nie trafiły na chiński rynek. W reakcji na niezadowolenie społeczności deweloperzy usunęli przedmioty z gry. Do sprawy odniesiono się w oficjalnym komunikacie.

Drodzy Kapitanowie,

Otrzymaliśmy ostatnio informacje zwrotne na temat wydarzenia związanego z trzecią rocznicą GLB oraz filmów promocyjnych, w których projekty króliczych kostiumów dla dziewczyn i ich ruchy taneczne były niezgodne z charakterem postaci i nieodpowiednie. Szczerze za to przepraszamy.

Usuniemy wszelkie treści związane z dziewczynami-królikami powiązane z trzecią rocznicą i anulujemy wydarzenie związane z liczbą wyświetleń. Projekt postaci Yae Sakura: Peaches (B) również zostanie odpowiednio dostosowany. Przepraszamy za negatywne doświadczenia i każdemu Kapitanowi z poziomem 9. lub wyższym na serwerze GLB wynagrodzimy je 500 kryształami. Kryształy zostaną rozdane 23 kwietnia o godzinie 12:00 za pośrednictwem poczty w grze i stracą ważność 7 maja o godzinie 12:00.

Zastanawiając się nad podjętymi decyzjami, obiecujemy, że będziemy dbać o jakość naszej zawartości podnosząc standardy, aby tego typu problemy nigdy więcej się nie powtórzyły. W przyszłości będziemy dokładać więcej starań, aby poprawić Wasze wrażenia z rozgrywki dzięki bardziej ekscytującej i zróżnicowanej zawartości oraz tworzeniu zdrowego środowiska, w którym każdy może się dobrze bawić.

Mamy nadzieję, że Kapitanowie będą nadal wspierać Honkai Impact 3rd.

Nie wiadomo, czy niedoszły sprawca morderstwa był zirytowany pojawieniem się króliczych kostiumów w Honkai Impact 3rd czy też może ich usunięciem. W ogóle, trudno sobie wyobrazić, że coś tak błahego mogło stać się powodem do podjęcia tak dramatycznych kroków… ale na świecie działy się już dziwniejsze rzeczy.

  1. Lootboksy do kwadratu? Co to jest gacha i skąd się wzięła
  2. Genshin Impact to znak, że nowa generacja może należeć do Chin
  3. Genshin Impact – strona oficjalna