Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release CDP.pl Press Release 3 października 2014, 00:01

Funky Koval - audiokomiks Sound Tropez we współpracy z CDP.pl

Sound Tropez i CDP.pl jednoczą siły w produkcji dźwiękowych adaptacji kultowych komiksów!

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Sound Tropez, wydawca, a także producent słuchowisk i audiobooków oraz CDP.pl, dystrybutor gier i właściciel platformy dystrybucji cyfrowej, łączą siły, by wspólnie produkować cieszące się coraz większą popularnością audiokomiksy - dźwiękowe adaptacje kultowych komiksów. Pierwszym wspólnym projektem jest audiokomiks "Funky Koval" na podstawie jednego z najlepszych polskich komiksów autorstwa Macieja Parowskiego i Jacka Rodka oraz rysownika Bogusława Polcha.

Funky Koval - audiokomiks Sound Tropez we współpracy z CDP.pl - ilustracja #1

Dźwiękowa adaptacja komiksu będzie miała prapremierę już w tym tygodniu na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, a pod koniec października trafi do sklepów w całej Polsce. Adaptacja obejmuje pierwszy album serii z lat 80-tych pt. "Bez oddechu".

W rolę weterana wojennego, który z pomocą przyjaciół z prywatnej agencji detektywistycznej Universs walczy z międzynarodowymi korporacjami i dwulicowymi kosmitami, wcielił się Eryk Lubos. W pozostałych rolach usłyszymy Annę Dereszowską, Marię Seweryn, Zbigniewa Konopkę i Mariusza Bonaszewskiego.

Sound Tropez i CDP.pl zapowiadają kolejne wspólne produkcje oparte na kultowych komiksach ze świata gier i nie tylko.

Audiokomiks Funky Koval:

Prapremiera: Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, 3-5 października

Koncepcja i produkcja: Sound Tropez

Adaptacja i dialogi: Michał Szolc

Obsada: Eryk Lubos, Anna Dereszowska, Zbigniew Konopka, Maria Seweryn, Mariusz Bonaszewski

W pozostałych rolach: Robert Czebotar, Miłogost Reczek, Tomasz Sobczak, Klementyna Umer, Wojciech Żołądkowicz

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.