Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2014, 10:25

autor: Sarge

FTL: Advanced Edition - data premiery darmowego dodatku do gry FTL: Faster Than Light

Darmowy dodatek FTL: Advanced Edition do niezależnej gry FTL: Faster Than Light zostanie udostępniony na początku kwietnia. W tym samym czasie produkcja studia FTL Team zadebiutuje na iPadach.

Studio FTL Team ujawniło dokładną datę premiery FTL: Advanced Edition – darmowego rozszerzenia do niezależnej gry FTL: Faster Than Light. Dodatek zostanie udostępniony 3 kwietnia bieżącego roku wszystkim posiadaczom tej produkcji – niezależnie od tego, w jakim miejscu ją zakupili. Tego samego dnia FTL: Faster Than Light zadebiutuje na iPadach. Wersja mobilna zostanie wydana od razu z pełną zawartością rozszerzenia. Gra ma wymagać iPada od drugiej generacji wzwyż i będzie kosztować 9,99 euro (ok. 42 zł), a więc tyle samo co edycja pecetowa. Wynika to z faktu, że to dokładnie ten sam produkt, który na iPadach wcale nie zostanie „wzbogacony” o mikropłatności.

Darmowy dodatek FTL: Advanced Edition wprowadzi do gry FTL: Faster Than Light nie tylko nowych przeciwników, broń i ulepszenia naszego statku kosmicznego, ale też pewne innowacje w rozgrywce. Zaliczyć do nich można między innymi cztery nowe systemy: kontroli umysłów, hakowania, klonowania i zasilania zapasowego. Dodane zostaną też niedostępne wcześniej sektory i zdarzenia, a oferta wirtualnego sklepu zostanie wzbogacona.

FTL: Faster Than Light to kosmiczna gra strategiczna z elementami przygodowymi, taktycznymi i RPG. Wcielamy się w niej w kapitana statku kosmicznego, którego zadaniem jest między innymi wytyczanie trasy gwiezdnej podróży i dowodzenie załogą. Kosmiczne wojaże rozgrywają się w systemie turowym, podczas gdy sama walka toczy się w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą. Świat gry za każdym razem jest generowany losowo.