Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2021, 09:33

Screenshoty z Forza Horizon 5 ukazują piękno i różnorodność Meksyku

W sieci udostępnione zostały kolejne zrzuty ekranu z gry Forza Horizon 5. Twórcy ujawnili je, by pokazać graczom, jak różnorodnymi krajobrazami może pochwalić się Meksyk.

W SKRÓCIE:
  • Twórcy z Playground Games udostępnili kolejne screenshoty z Forza Horizon 5.
  • Deweloperzy chcieli pokazać, jak różnorodnymi krajobrazami może pochwalić się Meksyk.
  • Na zdjęciach widzimy pustynie, dżungle, kaniony, górskie szczyty oraz rozległe pola.

Każda kolejna część Forza Horizon zabierała nas do wielkiego i różnorodnego świata. Australia z „trójki” zachwycała wieloma odmiennymi rejonami mapy, a „czwórka” urozmaicała tereny Szkocji systemem pór roku. Osadzenie akcji kolejnej odsłony w Meksyku zaniepokoiło część graczy, którym kraj ten kojarzył się jedynie z pustyniami oraz pomarańczowym filtrem rodem z amerykańskich filmów o narkobiznesie.

Twórcy z Playground Games aktywnie starają się więc pokazać graczom, że południowy sąsiad USA to kraj o niesamowicie zróżnicowanym ekosystemie. Część z krajobrazów mogliśmy zobaczyć już na pierwszym zwiastunie gry. Teraz deweloperzy udostępnili screenshoty prezentujące poszczególne biomy, po jakich przemieszczać się będziemy autami.

Screenshoty z Forza Horizon 5 ukazują piękno i różnorodność Meksyku - ilustracja #1
Forza Horizon 5 zabierze nas w głąb tętniącej życiem dżungli.

Oprócz rozległej pustyni przemierzymy tropikalną dżunglę, która zaoferuje całkowicie inne doznania wizualne i będzie stanowić odmienne wyzwanie dla naszych pojazdów. Fani off-roadu wybiorą się na przejażdżkę po jeszcze bardziej niegościnnych terenach, takich jak rozległe bagna. Gracze, którzy preferują żwir lub ubitą ziemię, odwiedzą kręte kaniony lub sawannę.

Screenshoty z Forza Horizon 5 ukazują piękno i różnorodność Meksyku - ilustracja #2
Gracze preferujący wyścigi na żwirze powinni szybko udać się w okolice kanionów.

W Meksyku znajdziemy również rejony, które powinny wyglądać dla nas znajomo. Samochodami przemierzać będziemy wielkie pola uprawne, które poprzecinano asfaltowymi drogami. Podążając nimi natrafimy z kolei na rozległe tereny miejskie. Uciekając od cywilizacji natkniemy się na górskie szczyty i wytyczymy własne szlaki turystyczne.

Screenshoty z Forza Horizon 5 ukazują piękno i różnorodność Meksyku - ilustracja #3
Forza Horizon 5 zabierze nas również w znajome tereny wiejskie.

Warto też wspomnieć o licznych plażach, które przyjdzie nam odwiedzić. W grze zobaczymy zarówno tropikalne nadbrzeża przywodzące na myśl Hawaje, jak i piaszczyste brzegi poprzecinane skalistymi klifami. Deweloperzy z Playground Games rzeczywiście włożyli dużo wysiłku, by zawrzeć w grze pełne spektrum krajobrazów Meksyku. Wszystkie zdjęcia opublikowane przez twórców znajdziecie na stronie Xboksa.