Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2020, 18:21

autor: Karol Laska

Fortnite z własnym abonamentem. Jego premiera już niedługo

Epic Games zdecydowało się na wprowadzenie do Fortnite’a miesięcznego abonamentu, dzięki któremu gracze zdobędą cyfrową walutę oraz pakiety kosmetyczne. Usługa wejdzie w życie już niedługo.

W SKRÓCIE:
  1. ankiety przesyłane graczom Fortnite’a dotyczące potencjalnego abonamentu nie były przypadkowe – Epic Games chce dodać taką opcję dla wszystkich chętnych już 2 grudnia;
  2. w ramach comiesięcznej opłaty będziemy otrzymywać regularnie 1000 V-dolców, pakiety ze strojami oraz Battle Pass.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o cichych praktykach firmy Epic Games polegających na pytaniu graczy Fortnite’a o to, czy byliby czysto hipotetycznie zainteresowani skorzystaniem z miesięcznego abonamentu. Ten oczywiście nie miałby polegać na przyznaniu ekskluzywnego dostępu do gry, a jedynie zdobyciu określonej liczby dodatków kosmetycznych. Odpowiedź społeczności musiała być pozytywna, gdyż dziś oficjalnie zapowiedziano nowy model subskrypcyjny o nazwie Ekipa Fortnite.

Usługa ta zaproponuje graczom między innymi dostęp do karnetu bojowego, który wiąże się z masą korzyści pokroju cyfrowej waluty, kostiumów czy broni. Ponadto każdy abonent otrzyma co miesiąc 1000 V-dolców do wydania w sklepie gry oraz Ekipakę Fortnite, czyli specjalny zestaw strojów (możliwy do zdobycia tylko przez subskrybentów).

Ekipa Fortnite zadebiutuje już 2 grudnia 2020 roku – deweloperzy z Epic Games zdążyli zapowiedzieć, jaki pakiet przedmiotów otrzymają wszyscy potencjalni konsumenci: będzie to kosmiczny kostium Galaxia wraz z unikalnym stylem, tęczowy kilof Kosmiczny Lamorożec, a także oryginalnie prezentujący się plecak Strzaskany Świat. Za każdy miesiąc korzystania z usługi zapłacimy 47,99 złotego. Jest ona opcjonalna, a korzyści z niej wynikające nie wpłyną na rozgrywkę.