Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2021, 12:00

autor: Adrian Werner

Dziś nowy sezon Fortnite, a w nim Rick i Morty oraz Superman

Dzisiaj w Fortnite ruszy siódmy sezon drugiego rozdziału przeboju studia Epic Games. W jego ramach świat gry odwiedzi m.in. Superman oraz bohaterowie kreskówki Rick i Morty.

Lada moment wystartuje Inwazja, czyli siódmy sezon drugiego rozdziału Fortnite. Serwery są obecnie niedostępne, gdyż przechodzą proces aktualizacji, ale wkrótce gracze powinni być w stanie wznowić zabawę.

Zgodnie z tytułem, fabuła będzie obracała się wokół inwazji obcej armii, co rozpoczęło się już kilka dni temu od serii porwań graczy przez kosmitów. To jednak nie jedynie atrakcje, które czekają na fanów gry. Zwiastuny zapowiadają wydarzenia, w ramach których w Fortnite pojawi się Superman oraz postacie z animowanego serialu Rick i Morty. W przypadku obu tych crossoverów możemy spodziewać się nowych przedmiotów i skórek.

Kolejny sezon tradycyjnie przyniesie również dodatkowe uzbrojenie oraz zmiany na mapie. Pojawiają się również doniesienia o zmianach w rozgrywce, w tym w systemie craftingu. Na konkrety musimy jednak poczekać do momentu startu aktualizacji.

Wraz z siódmym sezonem zadebiutuje również nowy karnet bojowy. W jego ramach powrócą gwiazdki bojowe, ale w odmienionej formie. Otrzymamy ich pięć za każdym razem, gdy awansujemy (zdobywając punkty doświadczenia za wykonane wyzwania lub kupując poziomy karnetu za V-dolce), a wydamy je na odblokowywanie nagród.

Battle pass zapewni także dostęp do skórki zmiennokształtnego kosmity Kymery. Gra pozwoli na dużą swobodę modyfikowania jego wyglądu i w sumie możliwych ma być ponad 800 tysięcy kombinacji kształtów głowy, koloru oczu i skóry, wzorów i kolorów pancerza.

  1. Fortnite – poradnik do gry
  2. Strona internetowa marki Fortnite