Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2019, 23:05

Five Nights at Freddy’s VR: Help Wanted będzie straszyć na PlayStation 4

Zapowiedziano Five Nights at Freddy’s VR: Help Wanted, czyli nową grę z popularnej serii horrorów. Projekt ujawniono podczas streama State of Play, poświęconego nadchodzącym produkcjom na PlayStation 4.

FIVE NIGHTS AT FREDDY’S VR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Steel Wool Studios
  2. Gatunek: horror
  3. Platforma: PS4

Podczas zorganizowanego przez firmę Sony streama State of Play sporo miejsca poświęcono grom korzystającym z technologii wirtualnej rzeczywistości. Jedną z najciekawszych nowości w tej kategorii okazała się zapowiedź gry Five Nights at Freddy’s VR: Help Wanted, czyli kolejnej odsłony popularnego cyklu horrorów.

Na razie niewiele wiadomo na temat tego projektu. Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości wpłynie w istotny sposób na rozgrywkę, gdyż gracz będzie musiał ręcznie kontrolować system monitoringu pozwalający dostrzec mordercze animatroniki. Ponadto gra zaoferuje zarówno wyzwania z wcześniejszych odsłon cyklu, jak i nowe koszmary.

Animatroniki będą straszyły w VR. - Five Nights at Freddy’s VR: Help Wanted będzie straszyć na PlayStation 4 - wiadomość - 2019-03-25
Animatroniki będą straszyły w VR.

Co ciekawe, za grę nie odpowiada ojciec cyklu, czyli Scott Cawthon. Opracowaniem Five Nights at Freddy’s VR: Help Wanted zajmuje się studio Steel Wool, specjalizujące się w wirtualnej rzeczywistości.

Na razie zapowiedziano jedynie wersję na PlayStation VR. Zwiastun pokazano podczas streama firmy Sony, ale możliwe, że wydania na inne platformy zostaną potwierdzone w późniejszym terminie. Nie podano niestety planowanej daty premiery gry.

  1. Oficjalna strona Steel Wool Studios