Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 grudnia 2016, 11:27

Firmowa Gwiazdka, Gimme Danger - weekendowe premiery filmowe

Świat filmu bierze oddech przed przyszłotygodniową premierą Łotra 1 i wrzuca na kinowe ekrany mnóstwo mniej głośnych premier. Na czele pochodu kroczą muzyczny dokument Gimme Danger i komedia Firmowa Gwiazdka.

Firmowa Gwiazdka

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Święta coraz bliżej. Wielu z Was albo już miało, albo zaraz będzie mieć coś w rodzaju firmowej wigilii. Mam przeczucie, że żadna z tych imprez nie będzie taka, jak ta z filmu Firmowa Gwiazdka. Schemat jest Wam dobrze znany: całkiem znane twarze biorą udział w projekcie, który pozwala im przeklinać i robić z siebie głupoli. W tym wypadku mowa o korporacyjnej wigilii, która wymyka się spod kontroli i zaowocuje lawiną żartów wyższych lub niższych lotów. Zabawa może być przednia, szczególnie że reżyser tego filmu wcześniej dał nam bardzo solidne Ostrza chwały z Willem Ferrellem , a w 1999 roku był nominowany do Oscara za krótkometrażową komedię Culture.

 1. Reżyseria: Josh Gordon
 2. Tytuł oryginalny: Office Christmas Party
 3. Grają: Jason Bateman, Jennifer Aniston, TJ Miller, obsada SNL

Gimme Danger

Źródło: www.kinowki.pl
Źródło: www.kinowki.pl

Jim Jarmusch, ikona niezależnego, wyluzowanego kina o gadaniu, wchodzi w kooperację z jednym z najbardziej wyluzowanych muzyków świata. Gimme Danger to odpowiednio zatytułowany muzyczny film dokumentalny o Iggym Popie i całej ekipie The Stooges, która przed laty szokowała i zachwycała. Jarmusch jest oczywiście fanem twórczości panów i dołożył wszelkich starań, by jego film nie był kolejną, typową laurką. Innymi słowy – to produkcja dla fanów Iggy’ego i The Stooges, którzy lubią słuchać gadania i chcą ogrzać się w blasku rock’n’rollowej sławy, bo w sercu filmu podobno brakuje prawdziwej treści (co i tak nie przeszkadza krytykom wystawiać bardzo pochlebnych opinii o tej produkcji).

 1. Reżyseria: Jim Jarmusch
 2. Grają: Iggy Pop i The Stooges

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. The Possession Experiment (horror, w którym pewien zafascynowany gatunkiem młodzieniec postanawia przeprowadzić eksperyment z egzorcyzmem),
 2. Z innego świata (francuski melodramat – Marion Cotillard po życiu w nieudanym małżeństwie odnajduje miłość w ramionach przystojnego żołnierza),
 3. Nieznajoma dziewczyna (belgijsko-francuski dramat o poszukiwaniu tożsamości zmarłej pacjentki),
 4. Fale (polski dramat o dwóch nastolatkach, które pragną pewnym krokiem wejść w dorosłość),
 5. Kolekcja sukienek (osiem historii ośmiu różnych kobiet),
 6. Ikona (dokumentalny portret pacjentek pewnego prowincjonalnego szpitala psychiatrycznego),
 7. Przygody Finna (holenderski film familijny).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.