Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 stycznia 2018, 14:44

Finałowy sezon Gry o Tron dopiero w 2019 roku

Stacja HBO potwierdziła wcześniejsze doniesienia, ujawniając, że z finałem Gry o Tron - telewizyjnej adaptacji słynnego cyklu powieściowego George'a R.R. Martina - zapoznamy się dopiero w 2019 roku.

Potwierdziły się informacje odnośnie przyszłości telewizyjnej Gry o Tron przekazane w grudniu przez Sophie Turner, odtwórczynię roli Sansy Stark. Jak poinformowała stacja HBO, ósmy, finałowy sezon serialu zostanie wyemitowany dopiero w przyszłym roku.

Finał telewizyjnej Gry o Tron poznamy w 2019 roku. - Finałowy sezon Gry o Tron dopiero w 2019 roku - wiadomość - 2018-01-05
Finał telewizyjnej Gry o Tron poznamy w 2019 roku.

W oficjalnej notce opublikowanej na stronie internetowej HBO czytamy, że nad 6-odcinkowym sezonem czuwają David Benioff oraz D.B. Weiss, czyli główni twórcy serialu. Mogą oni liczyć na pomoc Davida Nuttera i Miguela Sapochnika (w zakresie reżyserii) oraz Bryana Cogmana i Dave’a Hilla, będących współscenarzystami niektórych odcinków. W ubiegłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że prace nad ósmą serią potrwają jeszcze 5-6 miesięcy.

Pod względem liczby odcinków, finał Gry o Tron będzie najkrótszym sezonem ze wszystkich (sześć pierwszych serii każdorazowo dzielono na dziesięć epizodów, a siódmą na siedem). Poszczególne rozdziały będą jednak znacznie dłuższe niż dotychczas. Podobnie jak w przypadku poprzedniego sezonu, fabuła bazuje na treściach, których aktualnie nie znajdziemy w sadze Pieśń lodu i ognia. Na potrzeby serialu George R.R. Martin – autor księżego oryginału – udostępnił filmowcom materiały, z których korzysta podczas pisania szóstego tomu cyklu, czyli Wichrów zimy.

Przypominam raz jeszcze, że do emisji siódmego sezonu Gry o Tron doszło na kanale HBO w ubiegłoroczne wakacje. Aktualnie znajdziecie go w ofercie usługi HBO GO.

  1. Gra o Tron w serwisie internetowym HBO

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej