Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2016, 11:30

autor: Adrian Werner

Filthy Lucre - nadchodzi gangsterska gra akcji od weteranów studiów Evolution i Sony Liverpool

Studio Fabrik Games, mające w swoich szeregach weteranów zespołów Evolution i Sony Liverpool, zapowiedziało projekt Filthy Lucre. Opowie on o londyńskim gangsterze próbującym odzyskać majątek skradziony jego szefowi. Produkcja zostanie zaprojektowana tak, aby każdą misję dało się przejść zarówno w stylu skradankowym, jak i strzelankowym.

FILTHY LURE W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Fabrik Games
  • Gatunek: strzelanka/skradanka
  • Data premiery: lato 2016 r.
  • Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation VR.

Założone przez byłych pracowników zespołów Evolution i Sony Liverpool studio Fabrik Games ujawniło swój pierwszy projekt. Jest nim gra akcji Filthy Lucre, zmierzająca na pecety oraz konsolę PlayStation 4 (autorzy zamierzają także wprowadzić obsługę PlayStation VR). Premiera nastąpi latem tego roku. Produkcja ma zadowolić zarówno miłośników skradanek, jak i czystej rozwałki, pozwalając graczom na swobodne wybieranie między tymi dwoma podejściami.

Akcja gry toczyć się będzie we współczesnym Londynie. Miasto to zaprezentowane zostanie w lekko karykaturalnej wersji, wzorowanej na brytyjskich filmach gangsterskich. Wcielimy się w zbira pracującego dla jednego z bossów lokalnego półświatka. Zostanie on obrabowany z praktycznie wszystkich oszczędności i to na nasze barki spadnie obowiązek odzyskania majątku naszego szefa.

Filthy Lucre - nadchodzi gangsterska gra akcji od weteranów studiów Evolution i Sony Liverpool - ilustracja #1

Podczas zabawy wydarzenia obserwować będziemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera. Filthy Lucre projektowane jest tak, aby każde wyzwanie dało się pokonać stawiając na otwarte konfrontacje lub stosując podejście skradankowe. Równie dobrze sprawdzi się ciche eliminowanie celów, jak i wpadanie do środka pełnych wrogów pomieszczeń z okrzykiem bojowym na ustach i karabinem w rękach. Taka mechanika sprawi również, że nie będzie typowego dla większości skradanek rozpoczynania sekcji od nowa w przypadku wykrycia. Jeśli popełnimy błąd to zawsze będziemy mogli spróbować bardziej agresywnego podejścia.

Współgrać z tym ma zaawansowana sztuczna inteligencja. Będzie ona w stanie rozpoznać stosowany przez nas styl rozgrywki i dopasuje do niego zachowania przeciwników, dzięki czemu każda metoda przechodzenia poziomów zapewni równie dużo frajdy. W realizowaniu zadań pomoże nam arsenał ponad trzydziestu typów uzbrojenia, z których każdy model będziemy mogli ulepszać. Autorzy obiecują także dużą różnorodność misji, wśród których znajdą się m.in. napady na banki, sabotowanie biznesów konkurencji, czy szturmy przeprowadzane na siedziby wrogich gangów. Do tego zadania mają być w dużym stopniu nieliniowe, oferując wiele alternatywnych metod realizacji zleceń. Wszystkim tym będziemy bawili się samotnie lub w trybie kooperacji.

Warto na koniec wspomnieć, że Fabrik Games równolegle pracuje także nad drugim projektem, który ujawniony zostanie w późniejszym terminie.

  1. Fabrik Games – oficjalna strona studia
Filthy Lucre - nadchodzi gangsterska gra akcji od weteranów studiów Evolution i Sony Liverpool - ilustracja #2
Filthy Lucre - nadchodzi gangsterska gra akcji od weteranów studiów Evolution i Sony Liverpool - ilustracja #3