Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 stycznia 2018, 09:35

Film Star Wars o Hanie Solo otrzymał oficjalny opis fabuły

Choć produkcja Solo: A Star Wars Story była burzliwa, wygląda na to, że premiera filmu nastąpi zgodnie z planem, czyli w maju tego roku. Świadczy o tym publikacja oficjalnego opisu fabuły, który potwierdza część plotek.

Mimo problemów trapiących produkcję filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie (na czele z bardzo intensywnymi dokrętkami, które drastycznie zmieniły kształt obrazu), wygląda na to, że Disney zamierza dotrzymać planowanej na 25 maja daty premiery. Choć wciąż nie doczekaliśmy się żadnego trailera produkcji, podzielono się oficjalnym opisem jej fabuły.

W filmie poznamy początki przyjaźni Hana i Chewbacci. - Film o Hanie Solo otrzymał oficjalny opis fabuły - wiadomość - 2018-01-17
W filmie poznamy początki przyjaźni Hana i Chewbacci.

W opublikowanej przez Disneya notatce prasowej znalazły się opisy filmów, które gigant popkulturowy zamierza wprowadzić do kin w 2018 roku. Wśród nich znalazło się kilka zdań poświęconych Hanowi Solo:

Wejdź na pokład Sokoła Millenium i wybierz się w podróż do odległej galaktyki w filmie „Solo: A Star Wars Story” – zupełnie nowej przygodzie z najbardziej lubianym łotrem galaktyki. Podczas serii brawurowych eskapad po mrocznym i niebezpiecznym przestępczym półświatku, Han Solo poznaje swojego przyszłego drugiego pilota Chewbaccę oraz spotyka sławnego hazardzistę Lando Calrissiana – a wszystko to podczas opowieści, która nada kurs jednemu z najbardziej przypadkowych bohaterów sagi Gwiezdnych wojen.

Opis ten w dużej mierze pokrywa się z nieoficjalnymi informacjami, jakie uzyskaliśmy o filmie wcześniej. Solo: A Star Wars Story wyreżyserowany został przez Rona Howarda, który w czerwcu ubiegłego roku zastąpił na stanowisku Phila Lorda i Christophera Millera. W tytułowej roli występuje znany z Pięknych istot oraz Ave, Cezar! Alden Ehrenreich. Towarzyszą mu Donald Glover (Community, Atlanta) jako Lando, Emilia Clarke (Gra o Tron) oraz Woody Harrelson (serie Iluzja oraz Igrzyska śmierci, serial Detektyw).