Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 listopada 2022, 21:03

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Film Dungeons & Dragons będzie komedią, ale nie będzie wyśmiewać gry

Reżyserzy filmu Dungeons & Dragons: Złodziejski honor uspakajają fanów, którzy obawiali się komediowego wydźwięku nowego obrazu. Według Johna Francisa Daley’a i Jonathana Goldsteina zbliżająca się produkcja nie będzie wyśmiewać samej gry.

Źródło fot. YouTube, Paramount Pictures, 2022
i

Dungeons & Dragons uważane jest przez wielu za prekursora gatunku fabularnych gier fantasy. Mimo jej ogromnej popularności, dotychczasowe produkcje z uniwersum Lochów i smoków nie cieszyły się zbytnią przychylnością fanów. Nie dziwi zatem fakt, że miłośnicy marki wciąż obawiają się, iż Dungeons & Dragons: Złodziejski honor może podzielić losy swoich poprzedników.

Na szczęście – przynajmniej taką mamy na dzieję – najnowszy projekt kierowany jest przez osoby, które podchodzą do materiału źródłowego z wielkim szacunkiem. W wywiadzie dla czasopisma Empire (via ScreenRant) reżyserzy filmu, John Francis Daley i Jonathan Goldstein, zdradzili, że choć ich obraz będzie komedią, nie obrazi on graczy, ani gry. W rozmowie z dziennikarzami twórcy zauważają, że uczestnicy D&D nie traktują zabawy zbyt poważnie i czasami naśmiewają się z siebie nawzajem, ale nigdy z samej gry. Daley i Goldstein postanowili kierować się taką samą filozofią przy tworzeniu filmu.

[…] duch gry [na której opiera się film – przyp. red.] D&D to grupa ludzi wokół stołu, którzy czasami żartują z siebie nawzajem, ale nie odważą się żartować z gry. […] Chcę spędzać czas z postaciami, które tworzymy. I nie chciałbym spędzać czasu z kimś, kto traktuje sprawy zbyt poważnie. Dla nas to bardzo zabawne. Na przykład, kto ustala te zasady? Nie możemy po prostu wyłączyć tej części naszego mózgu, która kwestionuje rzeczy, więc kwestionujemy wszystkie dane gatunku fantasy. Na tym polega przyjemność z kręcenia takiego filmu! – tłumaczą reżyserzy.

Przypomnijmy na koniec, że w Dungeons & Dragons: Złodziejski honor wystąpią m.in. Hugh Grant, Michelle Rodríguez, Chris Pine, Justice Smith i Sophia Lillis. Z kolei Jonathan Goldstein i John Francis Daley zajmują się reżyserią i scenariuszem.

Widowisko zadebiutuje w kinach 31 marca 2023 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej