Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2020, 18:41

autor: Karol Laska

FIFA 21 ze zwiastunem, nowe informacje o gameplayu

EA Sports udostępniło oficjalny zwiastun najnowszej części FIF-y. Ponadto podano szczegóły dotyczące najważniejszych zmian w rozgrywce.

FIFA 21 ze zwiastunem, nowe informacje o gameplayu - ilustracja #1
EA po raz kolejny obiecuje wiele zmian.

Na samej okładce się nie skończyło. FIFA 21 otrzymała swój oficjalny trailer wykonany w stylu przypominającym wspomnianą grafikę na pudełku. Oprócz sprawnie wyreżyserowanych i zmontowanych scenek mogliśmy zobaczyć skrawki gameplayu.

Podano także parę informacji o najważniejszych zmianach w samej rozgrywce. W grze pojawi się nowy system zwany Agile Dribbling, który umożliwi sprawniejsze i bardziej responsywne sterowanie zawodnikiem w akcjach sam na sam. W celu uatrakcyjnienia przeprowadzanych ataków dodane zostaną nowe sztuczki – w tym zmienione względem poprzednich części przełożenie piłki.

Kolejną innowacją zapowiedzianą przez EA jest Positioning Personality. Wedle słów twórców, funkcja ta umożliwi sztucznej inteligencji bardziej logiczne zachowanie w kwestii ustawiania się na boisku. Napastnicy będą starali się nie wychodzić na pozycje spalone, wyczekując na prostopadłe zagrania przeszywające linię obronną oponenta. Z drugiej strony defensorzy utrudnią efektywne wymiany podań, a także ograniczą liczbę kreowanych przez ofensywę akcji.

Creative Runs zaś udostępni graczowi szereg opcji wpływających na ruch bez piłki całego zespołu, a także na „rewolucyjne” sposoby budowania ataku pozycyjnego. Bardziej naturalnie przebiegać będą pojedynki powietrzne, walki w środku pola, a także sytuacje podbramkowe. Należy pamiętać, że gameplay przedstawiony na trailerze dotyczy komputerów stacjonarnych, PlayStation 4 oraz Xboksa One. FIFA 21 zadebiutuje 9 października tego roku.