Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2021, 19:08

autor: Karol Laska

Fenway to nowy projekt Blizzarda, sugeruje CV pracownicy firmy

Na profilu LinkedIn Maxine Virtue, pracowniczki Blizzard Entertainment, widniała wiadomość, jakoby współprodukowała projekt o nazwie Fenway. Całkiem możliwe, że to nowa gra firmy, o której mamy się dowiedzieć już podczas BlizzConu.

Bardzo ciekawego odkrycia dokonał serwis IGN Nordic, który zauważył dość niespodziewany szczegół w CV jednej z pracownic Blizzarda, Maxine Virtue, szeroko dostępnym na platformie LinkedIn. Możemy w nim przeczytać między innymi, że w latach 2018-2019 pracowała jako współproducentka Warcrafta 3 Reforged, Starcrafta 2, Starcrafta Remastered, Diablo 3 i… Fenway. Czymże jest ten ostatni tytuł? Tego nie wiemy i wychodzi na to, że mamy do czynienia z całkowicie nową marką.

Źródło: LinkedIn

Warto zaznaczyć, że fragment o Fenway został już wycięty z opisu na LinkedIn, a więc coś rzeczywiście jest na rzeczy, skoro Blizzard nie chce jeszcze dawać znać o istnieniu takiego projektu. Logika nakazuje sądzić, iż dowiemy się o nim nieco więcej podczas nadchodzącego BlizzConu, czyli corocznego wydarzenia skupionego wokół produkcji wspomnianej firmy. To odbędzie się w dniach 19-20 lutego 2021 roku, tym razem w formacie cyfrowym.

Jasne, Fenway może okazać się zwykłą pomyłką, ale to nie znaczy, że na BlizzCon czekamy z mniejszym zapałem. Liczymy przecież na dużo więcej gameplayu z nadchodzącego Diablo 4, a fani po cichu oczekują remake’u Diablo 2. Poza tym spodziewamy się paru niespodzianek w związku z tym, że w tym roku Blizzard obchodzi swoje 30. urodziny.

  1. Strona internetowa firmy Blizzard