Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 listopada 2020, 11:44

autor: "Vergil"

Fani Star Wars stworzyli działający miecz świetlny

Prawdziwy miecz świetlny to marzenie każdego miłośnika Gwiezdnych wojen. Youtuberom z kanału the Hacksmith udało się stworzyć sprzęt, który pod względem wyglądu i sposobu działania znalazł się niebywale blisko filmowego pierwowzoru.

Youtuberzy z kanału the Hacksmith co rusz udowadniają, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. W zeszłym miesiącu zaprezentowali światu działający, plazmowy miecz świetlny, a raczej protomiecz świetlny. Skonstruowany przez nich oręż rodem z Gwiezdnych wojen czerpie bowiem energię z plecaka; poza tym zdecydowano się na przygotowanie dla niego nietypowej, bo nieco steampunkowej rękojeści.

Poniżej znajdziecie dwa poświęcone mu materiały wideo. Oglądając pierwszy, możecie się przekonać, że ten sprzęt faktycznie spełnia swoje zadanie, natomiast z drugiego dowiecie się przede wszystkim, jak tak właściwie działa to całe ustrojstwo. Co się tyczy kwestii technicznych – krótko mówiąc, miecz wyposażony w specjalną dyszę gazową wykorzystuje podgrzany do dwóch tysięcy dwustu stopni Celsjusza propan-butan oraz zjawisko przepływu laminarnego. Co ciekawe, używając określonych soli, można nawet zmienić kolor jego plazmowego „ostrza”.

  1. Kanał the Hacksmith w serwisie YouTube
  2. Gwiezdne wojny – oficjalna strona internetowa