Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2021, 19:20

autor: Iltutmiś

Nowa aktualizacja Fallout 76 wprowadza modyfikowalne światy oraz inne nowości [Aktualizacja]

Dostępna od dzisiaj darmowa aktualizacja do Fallout 76 wprowadza publiczne i prywatne światy, w których zasady gry będzie można samodzielnie ustalić. Poza tym patch Fallout Worlds rozszerza zawartość oraz przedłuża 5. sezon o dwa tygodnie.

[Aktualizacja] 5. sezon zawartości w Fallout 76 nie ulegnie przedłużeniu o dwa tygodnie. Bethesda zdecydowała o rozpoczęciu kolejnego sezonu zgodnie z harmonogramem. Więcej informacji przeczytacie w oficjalnej wiadomości na stronie gry.

Zapowiadana przez Bethesda Softworks aktualizacja doczekała się dzisiaj swojej premiery. W jej ramach w Fallout 76 pojawiły się nowe tryby rozgrywki w postaci publicznych i prywatnych światów.

W SKRÓCIE:
  • Fallout Worlds wprowadza do Fallout 76 nowe tryby różniące się od standardowego doświadczenia indywidualnymi regułami rozgrywki. Gracze opłacający subskrypcję Fallout 1st będą mogli tworzyć światy na własnych zasadach.
  • Tryb Nuklearnej zimy został usunięty z gry na skutek dzisiejszego patcha. Natomiast 5. sezon uległ wydłużeniu o dwa tygodnie.
  • Zależnie od wybranej platformy, aktualizacja waży od 15,3 GB do 23,3 GB.

Te pierwsze to zaprojektowane przez twórców zestawy zasad wprowadzonych do gry, do których dostęp będą mieć wszyscy gracze. Publiczne światy będą ulegać okresowej rotacji, a na pierwszy ogień idzie tryb Happy Builder, redukujący ograniczenia związane ze stawianiem C.A.M.P., odkrywający wszystkie lokacje na mapie oraz wyłączający PvP. Nadchodzące w przyszłości publiczne światy będą celować w inne elementy rozgrywki – np. High Risk zabroni korzystania z szybkiej podróży oraz zwiększy nagrody uzyskiwane za pokonywanie innych graczy.

W ramach Fallout Worlds subskrybenci usługi Fallout 1st będą mogli tworzyć własne, prywatne światy i ustalać w nich swoje reguły gry. Do tego Bethesda chwali się interesującym rozwiązaniem dotyczącym płynnego rozwoju naszych postaci. Jeśli zechcemy skorzystać z oferujących inne doświadczenia trybów, gra stworzy kopie naszych bohaterów, z pomocą których będziemy mogli dołączyć do nowych światów. W Fallout Worlds będziemy mogli mieć maksymalnie pięć takich „klonów”.

Aktualizacja rozszerza również zawartość Codziennych Operacji. Oznacza to więcej nagród, przeciwników i podkręcony poziom trudności niektórych zadań. Ponadto w Fallout 76 pojawią się nowe lokacje, w tym Krypta 51, która została otwarta.

Na skutek publikacji Fallout Worlds Bethesda usuwa tryb Nuklearnej zimy. Użytkownicy, którzy rozegrali w nim mecze, otrzymają odznaczenia oraz nagrody różnej wysokości, zależnie od dokonanych postępów.

Warto wspomnieć, że graczom, którzy nie zdążyli ukończyć wszystkich wyzwań 5. sezonu, Bethesda Softworks dodała dwa tygodnie na zdobycie nagród. Decyzja o przedłużeniu aktualnego sezonu została podjęta w wyniku zgłaszanych problemów technicznych występujących u części użytkowników, które nie pozwalały poprawnie posiąść przedmiotów oferowanych w ramach przepustki sezonowej.

Aktualizacja Fallout Worlds dostępna jest na PC oraz konsolach z rodzin PlayStation i Xbox. Zależnie od platformy, zajmuje odpowiednio:

  • Bethesda.net: 15,3 GB
  • Microsoft Store: 23,3 GB
  • Steam: 16,1 GB
  • PlayStation: 22,8 GB
  • Xbox: 23,3 GB

Na oficjalnej stronie gry zamieszczono dokładną listę wprowadzonych zmian.