Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 20:09

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Everybody's Gone to the Rapture – nowa gra twórców Dear Esther zmierza na PlayStation 4

Na konferencji koncernu Sony z okazji targów Gamescom zaprezentowano nowy zwiastun kolejnej nietuzinkowej gry twórców Dear Esther – Everybody's Gone to the Rapture. Niestety, poza enigmatycznymi scenami z rozgrywki i zapowiedzią tytułu na PlayStation 4 nie ujawniono żadnych świeżych informacji.

Rozgrywka będzie polegać na eksploracji otwartego świata i interakcji z postaciami - Everybody's Gone to the Rapture – nowa gra twórców Dear Esther zmierza na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-08-20
Rozgrywka będzie polegać na eksploracji otwartego świata i interakcji z postaciami

Studio thechineseroom przygotowuje Everybody's Gone to the Rapture również na nadchodzącą konsolę Sony PlayStation 4. Gra została pierwotnie zapowiedziana w 2012 roku na pecety i będzie – podobnie jak poprzednie projekty dewelopera – klimatyczną przygodówką w konwencji FPP.

Rozgrywka w Everybody's Gone to the Rapture rozpocznie się w ostatnim dniu świata, który ma mieć miejsce w latach 80. XX wieku – poznamy intrygującą wizję postapokalipsy. Tytuł powstaje na silniku CryEngine 3, znanym przede wszystkim z Crysisa. Grafika będzie zatem prezentować się rewelacyjnie, co potwierdzają fragmenty rozgrywki widoczne w opublikowanym w ramach targów Gamescom zwiastunie. Akcja przeniesie nas do niewielkiej brytyjskiej wioski, gdzie będziemy poruszać się swobodnie po rozległym, otwartym świecie. Pierwsze obrazki oraz więcej szczegółowych informacji znajdziecie w naszym poprzednim newsie.

Grę napędza najnowsza wersja silnika CryEngine - Everybody's Gone to the Rapture – nowa gra twórców Dear Esther zmierza na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-08-20
Grę napędza najnowsza wersja silnika CryEngine

Premiera nowej produkcji twórców Dear Esther oraz aktualnie opracowywanej przez nich gry Amnesia: A Machine for Pigs odbędzie się w przyszłym roku nie tylko na PC, ale także na PlayStation 4. Niesprecyzowano jednak terminu wydania.