Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2023, 13:45

EVE Online zadziwia, po boomie grę czeka dalszy rozkwit

Gracze EVE Online mogą zacierać ręce. Według deweloperów rok 2023 będzie obfitował w ciekawe wydarzenia w świecie kosmicznego MMO.

Źródło fot. CCP Games
i

Wydane w 2003 roku EVE Online od lat pozostaje w czołówce kosmicznych gier MMO. Ubiegłoroczne rozszerzenie Uprising, za sprawą którego zniszczono cały gwiezdny system i doprowadzono do wojny czterech potężnych stronnictw, okazało się wielkim sukcesem.

Teraz deweloperzy z CCP Games postanowili podzielić się planami na 2023 r. (kiedy to, notabene, przypadnie 20. rocznica premiery gry).

Uprising wywołał boom

We wpisie na deweloperskim blogu twórcy chwalą się, jak dobry wpływ na kondycję MMO miał dodatek Uprising. Chodzi tu m.in. o wzrost liczby killów w trybie PvP – aż o 75% w systemach Low Security i o 11% w systemach High Security.

To wpłynęło korzystnie na gospodarkę. Jak czytamy we wpisie, wydarzenia towarzyszące Wojnie Frakcji przyczyniły się do rozwoju wielu sektorów.

To spowodowało znaczny wzrost przemysłu i górnictwa, z produkcją statków marynarki wojennej wzrastającą o 14,709% [prawdopodobnie chodzi o 14 tys. 709% – dop. red.] i produkcją kapitału o 34%!

Ale ile można żyć przeszłością. Najważniejszym tematem, który pojawił się na deweloperskim blogu były plany na 2023 rok. Są one ciekawe.

EVE Online – plany na 2023 r.

W opublikowanej przez CCP Games grafice z „mapą drogową” na 2023 rok znalazło się wiele punktów, a część z nich została sprecyzowana Jeszcze w styczniu czeka nas wydarzenie, w którym gracze będą obchodzić chiński nowy rok; pod koniec tego samego miesiąca do EVE Online zostanie dodana beta wtyczki Microsoft Excel. Pozwoli ona na bezpośrednie pobieranie danych z gry prosto do programu.

EVE Online zadziwia, po boomie grę czeka dalszy rozkwit - ilustracja #1

"Mapa drogowa" na 2023 rokŹródło: CCP Games

W 2023 r. planowane są dwa duże rozszerzenia. Ich premiery odbędą się w drugim i czwartym kwartale roku.

Dwudziesta rocznica gry będzie celebrowana na wiele sposobów – jednym z nich będzie konwent EVE Fanfest 2023, który odbędzie się w Reykjaviku w dniach 21-23 września.

Fani EVE Online z pewnością mają na co czekać. Jeśli chcecie bardziej zagłębić się w szczegóły, możecie przeczytać oryginalny post od deweloperów, który znajdziecie pod tym linkiem.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej