Komentarze do wiadomości: Europa Universalis IV - demo już dostępne na Steamie

Forum Technologiczne
Dodaj komentarz
08.08.2013 15:58
kapciu
1
odpowiedz
kapciu
197
kapciem

Niestety jak na razie wielkie rozczarowanie. Prócz handlu i kosmetycznych zmian w zakresie zarządzania nic absolutnie nic nowego. Zamiast rozbudować rozgrywkę to ją przebudowali.
Jeszcze rozumiem gdyby miało to na celu dotarcie do niedzielnego gracz ale niestety nowy system jest bardzo nieintuicyjny.
Autorzy mogli sie pokusic o wprowadzenie chociażby rozwarstwienia społecznego, podziału na chłopów, mieszczaństwo, szlachtę. Bardziej różnorodne oddziały, zwiększenie wpływu na bitwę.
Ale nie zrobili nic z tych rzeczy.

Co sie rzuca w oczy to ładniejsza grafika, bardzo dobra optymalizacja i.... tyle. W warstwie merytorycznej to wciąż 'trójka' okrojona z polityki wewnętrznej, która została zastąpiona ideami. Nawet soundtrack jest identyczny z trójką :)
Wprowadzone szlaki handlowe są trudne do ogarnięcia a niestety (przynajmniej w wersji demo) nie można ich powierzyć AI.

Jak na razie 6/10

08.08.2013 17:13
Nikuu
2
odpowiedz
Nikuu
59
Generał

Prócz handlu i kosmetycznych zmian w zakresie zarządzania nic absolutnie nic nowego.

I bardzo dobrze. Po co zmieniać coś, co jest doskonałe? Liczyłem tylko na ładniejszą grafikę i... w sumie tyle.

08.08.2013 17:37
3
odpowiedz
dexter89
16
Legionista

Zgadzam się z Nikuu w 100%

08.08.2013 20:01
Nikuu
👍
4
odpowiedz
Nikuu
59
Generał

Przed chwilą pograłem sobie chwilę Otomanami i jestem wniebowzięty - wszystko jest na swoim miejscu :) Nie żałuję ani grosza wydanego na pre order.

Forum Forum Technologiczne
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl