Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2020, 19:20

autor: Karol Laska

Euro Truck Simulator 2 z dużym patchem. Nowe projekty miasta oraz naczep

ETS2 otrzymał właśnie nową aktualizację, a wraz z nią odświeżoną mapę znanego graczom miasta Calais oraz całkowicie odmienione naczepy niskopodwoziowe. Przy okazji naprawiono parę bugów.

W SKRÓCIE:
  • SCS Software przygotowało patch 1.39 do gry Euro Truck Simulator 2;
  • twórcy zaprojektowali od nowa menu startowe, portowe miasto Calais, a także naczepy niskopodwoziowe;
  • oprócz tego wyeliminowano parę błędów i usprawniono ustawienia dźwięku.

Niedawno obchodziliśmy ósmą rocznicę premiery uznanej gry studia SCS Software pod tytułem Euro Truck Simulator 2. Pomimo tak wielu lat na karku, produkcja nadal jest na bieżąco aktualizowana, a co za tym idzie – wzbogacana o nową treść. W życie wszedł właśnie patch 1.39 i co tu dużo mówić, gracze powinni być usatysfakcjonowani, bowiem twórcy włożyli w niego sporo pracy. Pochwalili się nią zresztą na swoim blogu.

Oprócz absolutnych oczywistości takich jak naprawa bugów czy ulepszenia niektórych opcji (w tym na przykład dodanie suwaka dźwięku, jeżeli chodzi o regulację głośności turbosprężarki) deweloperzy skupili się na lekkim, choć zauważalnym odświeżeniu niektórych aspektów gry. Widać to już na poziomie samego menu startowego, które zostało nieco bardziej rozbudowane z myślą o przyszłych aktualizacjach. Tu właśnie mają zostać uwzględnione nowe opcje oraz dodatki. Ponadto można teraz grzebać w ogólnych ustawieniach bez konieczności wczytywania gry.

Tak wygląda nowe menu. - Euro Truck Simulator 2 z dużym patchem. Nowe projekty miasta oraz naczep - wiadomość - 2020-11-04
Tak wygląda nowe menu.

A teraz czas na prawdziwe fajerwerki. SCS Software postanowiło ulepszyć nieco projekt naczep niskopodwoziowych. Zostały one podzielone na dwa rodzaje - krótsze i bardziej rozbudowane. Ponadto, po dokonaniu zakupu, możemy zmienić ich kolory i poszczególne elementy jak na przykład światła czy błotniki, a następnie zabrać je w drogę w celu wykonania konkretnych zleceń. Zmiany te dotyczą zarówno podstawowej wersji gry, jak i paru dodatków – High Power Cargo Pack, Heavy Cargo Pack, Special Transport oraz Schwarzmüller DLC.

Euro Truck Simulator 2 z dużym patchem. Nowe projekty miasta oraz naczep - ilustracja #2
Odmienione miasto Calais.

Prostej renowacji doczekało się także jedno z bazowych miasteczek Euro Truck Simulator 2 – mowa o francuskim Calais. Przez lata mogło się ono nieco zestarzeć i zdezaktualizować, a więc ekipa deweloperska zadbała, aby jak najrealistyczniej przedstawić tenże przemysłowy port. Wiąże się to między innymi z masą dodatkowych obiektów w postaci ogrodzeń, promów czy terminali. A wszystko to możecie sprawdzić sami w dowolnej chwili, gdyż update ujrzał już światło dzienne.