Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 maja 2022, 14:02

Ethan Hawke bohaterem internetu po obronie superbohaterów

Ethan Hawke podbija Internet, ale nie za sprawą roli w serialu Moon Knight. W sieci wypłynął wywiad, którego udzielił kilka lat wcześniej i jeden z jego fragmentów spodobał się fanom Marvela. Broni w nim kina superbohaterskiego, które w tamtym czasie było pod ostrzałem.

Źródło: YouTube / Marvel Entertainment

„Internet nie zapomina” ma zazwyczaj negatywny wydźwięk, gdy dotyczy wyciągania brudów, ale Ethan Hawke na pewno może być zadowolony z przypominania jego starych wypowiedzi. Aktor w 2018 roku udzielił wywiadu dla kanału RayWorkProductions i w nim stanął w obronie filmów o superbohaterach oraz pokazał, że mogą być tak samo wartościowe, jak filmy artystyczne. Teraz jego wypowiedź podbija Internet oraz media społecznościowe.

Ethan Hawke uwielbia kino superbohaterskie

Popularny aktor i reżyser przedstawił swoje przemyślenia na temat kina rozrywkowego i pokazał, że można cieszyć się każdym filmem, jaki się ogląda:

Kocham to. Lubię filmy superbohaterskie, uwielbiam każdy rodzaj filmu. Według mnie nie ma różnicy pomiędzy wysoką i niską sztuką. Są filmy, w które ludzie wkładają swoje serca oraz są filmy, na których ktoś próbuje zarobić. Ja preferuję te, w które twórcy włożyli swoje serca i widać to zarówno w filmach superbohaterskich, horrorach i filmach artystycznych.

Część środowiska filmowego patrzyła na filmy o superbohaterach z góry, co dobrze pokazały wypowiedzi Martina Scorsese i Francisa Forda Coppoli z 2019 roku. Hawke nie jest sam w obronie tego rodzaju rozrywki i w maju 2022 roku również Elizabeth Olsen wypowiedziała się w tym temacie, pokazując niezadowolenie spowodowane niedocenieniem pracy setek ludzi, którzy biorą udział w tych projektach.

To, co powiedział Ethan Hawke, pokazuje, że można cieszyć się każdym rodzajem kina i najważniejszym aspektem jest to, aby się po prostu dobrze przy tym bawić. W końcu wszystkich łączy pasja do kina.