Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2020, 14:05

autor: AlexB

Escape from Tarkov - optymalizacja i naprawianie bugów priorytetem twórców

Przedstawiciel studia Battlestate Games zapowiedział aktualizację 0.12.5 do gry Escape from Tarkov. Ma ona skupiać się na optymalizacji oraz poprawkach błędów. Patch zadebiutuje najprawdopodobniej w kwietniu.

W SKRÓCIE
  1. Twórcy Escape from Tarkov zapowiedzieli aktualizację 0.12.5.
  2. W 95% skupi się ona na optymalizacji i naprawie błędów.
  3. Jak na razie nie wiemy dokładnie, kiedy patch zadebiutuje, lecz najprawdopodobniej stanie się to w kwietniu.
  4. Ostatnia większa łatka do Escape from Tarkov, 0.12.4.6254, jest dostępna od czwartku.

W tym roku miną trzy lata, odkąd sieciowa strzelanka MMO Escape from Tarkov zadebiutowała w ramach zamkniętej bety. Tytuł cały czas jest intensywnie rozwijany. Jak ogłosił na Reddicie przedstawiciel studia Battlestate Games, w przygotowaniu znajduje się już kolejna aktualizacja, oznaczona numerem 0.12.5. Fani oczekujący spektakularnych nowości mogą się jednak nieco rozczarować. Nadchodzący patch będzie się bowiem w 95% skupiał na optymalizacji oraz wyeliminowaniu szeregu błędów trapiących grę. Prócz tego wprowadzi on chociażby możliwość szybkiego leczenia po raidzie.

Escape from Tarkov - optymalizacja i naprawianie bugów priorytetem twórców - ilustracja #1
Rozwój Escape from Tarkov trwa.

Nie wiemy także, kiedy dokładnie ujrzy ona światło dzienne. Najprawdopodobniej stanie się to jednak już wkrótce. Studio Battlestate Games planuje bowiem wypuszczanie dużych patchów każdego miesiąca.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że poprzednia większa aktualizacja do Escape from Tarkov, 0.12.4.6254, zadebiutowała w miniony czwartek. Między innymi odświeżyła ona lokację Interchange, poprawiła fizykę przedmiotów, dodała szereg nowych elementów wyposażenia, wyeliminowała kilka błędów, a także wprowadziła mechanikę przeciążenia i rozróżnienie na wytrzymałość ramion i nóg. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu. Marzec twórcy mają zatem z głowy i na razie skupiają się na wprowadzaniu mniejszych poprawek technicznych. Opierając się na posiadanych informacjach, łatki 0.12.5 możemy się spodziewać nie wcześniej niż za dwa tygodnie.

Aby już teraz móc zagrać w betę Escape from Tarkov należy zakupić grę w ramach przedsprzedaży. Jej podstawowa wersja kosztuje na oficjalnej stronie 34,99 euro (około 157 złotych). Wcześniejszy dostęp do tytułu da Wam możliwość ingerencji w jego rozwój. Ekipa Battlestate Games podkreśla, że słucha swojej społeczności i na podstawie jej uwag wprowadza różne zmiany, na przykład w balansie. Robi ona także wszystko, by umilić zabawę uczciwym graczom. Mimo pewnego oporu, walka z cheaterami trwa. Twórcy podkreślają, że aktywnie współpracują z osobami odpowiedzialnymi za zabezpieczenie BattlEye, które ma sprowadzić do minimum ryzyko spotkania na swojej drodze oszusta.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Escape from Tarkov
  2. Escape from Tarkov – kompendium wiedzy