Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2017, 09:29

autor: Adrian Werner

Endless Space 2 na nowym zwiastunie

W sieci pojawił się nowy zwiastun kosmicznej strategii Endless Space 2 od studia Amplitude. Filmik koncentruje się na mechanizmach eksploracji galaktyki.

ENDLESS SPACE 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Amplitude Studios
  2. Wydawca: SEGA
  3. Gatunek: strategia 4X
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 19 maja 2017 r.

Od premiery kosmicznej strategii Endless Space 2 dzielą nas już niecałe dwa tygodnie. Osoby czekające na ten tytuł zainteresować powinien nowy zwiastun. Produkcja należy do kategorii 4X, co stanowi skrót od eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate (eksploracja, ekspansja, eksploatacja i eksterminacja). Filmik koncentruje się na pierwszym z tych kluczowych dla tego gatunku aspektów, co sugeruje, że wkrótce otrzymamy trzy następne materiały tego typu.

Zwiastun prezentuje podstawowe informacje o uniwersum gry i wymarłej cywilizacji, która pozostawiła po sobie jedynie wielkie ruiny, potężne artefakty oraz tajemniczą substancję znaną jako pył. Pokazuje również, jak rozpoczniemy rozgrywkę – z jednym statkiem, będącym pierwszą jednostką naszej cywilizacji zdolną do dalekich podróży gwiezdnych. Do eksploracji pobliskich systemów wykorzystamy również sondy.

Endless Space 2 na nowym zwiastunie - ilustracja #1

Fani strategii wiążą z projektem duże nadzieje. Wydana w 2012 roku pierwsza część okazała się jedną z najlepszych gier 4X ostatnich lat i prezentowała rzadki w tym gatunku poziom dopracowania. Równie udana była druga produkcja tego zespołu, czyli turówka fantasy Endless Legend. Ponadto Endless Space 2 będzie pierwszą pozycją studia Amplitude wypuszczoną po tym, jak zostało wykupione przez firmę Sega.

Przypomnijmy, że Endless Space 2 zmierza wyłącznie na pecety. Premiera zaplanowana została na 19 maja tego roku. Wczesna wersja gry sprzedawana jest w Steam Early Access od października 2016 r. i zbiera bardzo pozytywne recenzje od większości użytkowników serwisu.

  1. Oficjalna strona gry