Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 8 kwietnia 2020, 17:20

autor: AlexB

Emocjonalny wpis autorki Harry'ego Pottera na temat Alana Rickmana

Post jednej z fanek Harry'ego Pottera umieszczony na Twitterze zaowocował krótkim wpisem J. K. Rowling, w którym autorka kultowej sagi dzieli się pewnym niezwykłym wydarzeniem i oddaje przy okazji hołd Alanowi Rickmanowi. Brytyjski aktor w ekranizacjach jej książek wcielał się w rolę Severusa Snape'a.

W styczniu tego roku minęły cztery lata od śmierci Alana Rickmana. Ten świetny brytyjski aktor jest znany z wielu wybitnych ról, lecz spora grupa osób kojarzy go przede wszystkim jako Severusa Snape'a z ekranizacji powieści o przygodach Harry'ego Pottera. Wczoraj ostatnia odsłona tego filmowego cyklu, Insygnia Śmierci: Część II, była wyświetlana we Włoszech. Wywołało to spore emocje u jednej fanki z tego kraju, która na Twitterze napisała:

Jak zawsze NIE jestem gotowa, by pożegnać Severusa Snape'a. Dziękuję @jk_rowling za tą niezwykłą postać i namówienie Alana Rickmana by ją zagrał – mieliśmy perfekcyjnego Snape'a.

Słowa te bardzo poruszyły J. K. Rowling. W odpowiedzi na post fanki z Włoch podzieliła się ona pewnym wydarzeniem i przy okazji po raz kolejny oddała hołd zmarłemu Rickmanowi:

W sztuce Harry Potter i Przeklęte Dziecko, Snape po raz pierwszy pojawia się tyłem do publiczności. Na próbie kostiumowej zobaczyłam aktora w długiej czarnej peruce i oczy wypełniły mi się łzami, ponieważ przez ułamek sekundy moje irracjonalne serce uwierzyło, że gdy się odwróci, zobaczę Alana.

Powyższy tweet szybko zdobył dużą popularność. Polubiło go ponad 56 tysięcy osób. Pod nim pojawiło się także mnóstwo komentarzy, w których użytkownicy Twittera wspominają Rickmana i dają wyraz swojej tęsknoty za aktorem.

Emocjonalny wpis autorki Harryego Pottera na temat Alana Rickmana - ilustracja #1
Dla wielu Rickman to idealny Snape.

Całe to wydarzenie pokazuje, jak interpretacja postaci Severusa Snape'a w wykonaniu Alana Rickmana wryła się w świadomość nie tylko miłośników Harry'ego Pottera, ale również samej Rowling. W tym momencie warto zauważyć, że to właśnie autorka książek o przygodach małego czarodzieja miała decydujący głos w sprawie angażu tego aktora. Sądząc po tym, że dla wielu jest to obecnie jedyny właściwy Snape, można śmiało powiedzieć, że ciężko by jej było znaleźć kogoś lepszego na to miejsce.

  1. Oficjalna strona cyklu o Harrym Potterze

Ostatnia aktualizacja: 2020-04-08

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.