Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2017, 11:11

autor: Adrian Werner

Elex - udostępniono mapę świata

W sieci pojawiła się mapa świata, jaki znajdziemy w grze Elex. Ponadto w serwisie YouTube opublikowano obszerne fragmenty rozgrywki. Przy tej okazji twórcy ze studia Piranha Bytes odpowiedzieli też na wiele pytań graczy, związanych np. z eksploracją i kreatorem postaci (a raczej jego brakiem).

W Elex będzie co zwiedzać.  - Elex - udostępniono mapę świata - wiadomość - 2017-05-16
W Elex będzie co zwiedzać.
ELEX W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Piranha Bytes
  2. Gatunek: THQ Nordic
  3. Platformy: PC, XONE, PS4
  4. Data premiery: trzeci kwartał 2017 r.

Gracze, bazując na kilku obszernych gameplayach opublikowanych na łamach kanału youtube’owego użytkownika Gronkh, złożyli i udostępnili niemal kompletną mapę świata, który przyjdzie nam zwiedzić w nowej grze studia Piranha Bytes. Ponadto wspomniane materiały wideo są źródłem wielu informacji o różnych aspektach Elexa.

Warto dodać, że autorzy w ostatnich tygodniach byli również bardzo aktywni na fanowskim forum, gdzie odpowiedzieli na wiele pytań graczy. Potwierdzili, że pojawi się opcja modyfikowania uzbrojenia, a dzięki odpowiednio zbalansowanym cenom amunicji osiągnięta zostanie równowaga między walką za pomocą broni palnej i białej. Ponadto akcja nie ulegnie zastopowaniu, gdy włączymy ekran ekwipunku.

Autorzy obiecują, że wiele misji wymusi na nas ciężkie wybory moralne, w których zabraknie prostego podziału na dobre i złe decyzje. Chęć opowiedzenia dobrej historii sprawiła, że część postaci niezależnych okaże się nieśmiertelna, ale ten status czasem będzie mógł ulec zmianie. Jeśli wtargniemy bez zaproszenia do czyjegoś domu, to usłyszymy obelgi. Gdy coś ukradniemy, domownicy nas zaatakują, a w przypadku naszej ucieczki doniosą o przestępstwie stróżom prawa.

W grze pojawią się lochy mające postać np. jaskiń czy piwnic, ale większość czasu spędzimy na powierzchni. Świat opracowany został tak, aby do ukończenia kampanii konieczne było regularne korzystanie z plecaka odrzutowego. Zabraknie za to opcji nurkowania. Ponadto twórcy zachwalają oprawę muzyczną swojego dzieła. Elex ma zaoferować najobszerniejszy i najbardziej różnorodny soundtrack w historii studia.

Ograniczenia czasowe podczas produkcji sprawiły, że autorzy odpuścili sobie opcję wyboru płci głównego bohatera. Zabraknie także możliwości zmiany jego wyglądu. Nie ma również planów opracowania wersji demonstracyjnej, choć to może jeszcze ulec zmianie.

Przypomnijmy, że Elex zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W naszym kraju gra ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej nakładem firmy CDP. Produkcja trafi do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Elex – kompendium wiedzy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Elex

Elex