Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2020, 12:30

autor: Adrian Werner

EA zbanowało youtubera we wszystkich swoich grach i usługach

W ostrym konflikcie z graczem znanym jako Kurt0411 firma Electronic Arts użyła najcięższej kary. Otrzymał on bana we wszystkich grach i usługach tego wydawcy.

EA zbanowało youtubera we wszystkich swoich grach i usługach - ilustracja #1
Kurt0411 już sobie nie pogra, przynajmniej oficjalnie.

Trwający od miesięcy konflikt między firmą Electronic Arts i youtuberem Kurtem Fenechem (znanym bardziej pod ksywką Kurt0411) wszedł w nową fazę. Wydawca postanowił zastosować opcję atomową i nałożył na gracza totalnego bana, uniemożliwiającego mu rozgrywki sieciowe we wszystkich grach EA oraz korzystanie z jakichkolwiek usług internetowych tego przedsiębiorstwa.

W przeszłości Kurt0411 wielokrotnie otrzymywał różnego rodzaju kary za niewłaściwe zachowanie, choć on sam uważa, że powodem było ostre krytykowanie jakości najnowszych odsłon serii FIFA, w tym zwłaszcza spowolnienia rozgrywki i licznych niedoróbek technicznych. Najostrzejszą z nich nałożono w listopadzie 2019 roku, kiedy to został wykluczony z turniejów FIFA 20 Global Series, co było dla niego mocną karą, gdyż jest on nie tylko youtuberem, ale również profesjonalnym graczem. Powodem był stream, w którym Fenech wyzywał EA oraz opluł logo firmy.

Kurt0411 nie wykazał skruchy. Stwierdził, że listopadowy ban jest niesprawiedliwy i jedyne czego żałuje to fakt, że nie użył jeszcze ostrzejszych słów. Następne miesiące spędził na publikowaniu filmików krytykujących Electronic Arts i FIFĘ 20. Natomiast jego fani włamali się na konta w mediach społecznościowych pracowników wydawcy i umieścili tam wiadomości wyrażające wsparcie dla swojego idola.

Kulminacją było przygotowanie wspólnie z muzykiem znanym jako King Amenyah teledysku, w którym nazwano pracowników EA szczurami, które należy eksterminować. Decydenci w Electronic Arts uznali, że miarka się przebrała i efektem tego jest nowy, bezterminowy ban we wszystkich grach i usługach firmy. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, że decyzja ta motywowana jest obraźliwym zachowaniem oraz groźbami.

Kary dla graczy nie są niczym nowym, ale tak daleko idące bany nie zdarzają się często. Skala i intensywność tego konfliktu również jest jednak czymś niespotykanym w branży. Sam Kurt0411 twierdzi, że został potraktowany niesprawiedliwie. Zaprzecza również, aby kiedykolwiek groził pracownikom EA. W sieci zaroiło się od głosów broniących youtubera, choć nie brakuje również osób twierdzących, że dostał na co zasłużył.

Cała ta wrzawa raczej nie zmieni zdania Electronic Arts i nie spodziewamy się, aby firma miała wycofać się z decyzji o banie.

  1. FIFA 20 – strona oficjalna
  2. FIFA 20 – poradnik
  3. Recenzja gry FIFA 20 – fajne zmiany i stare problemy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

FIFA 20

FIFA 20