Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2017, 09:18

Dziś demo Destiny 2 [aktualizacja: demo już dostępne]

Popularna strzelanka od twórców serii Halo doczekała się wersji demonstracyjnej. Każdy gracz będzie mógł wypróbować Destiny 2 za darmo jeszcze dziś, a samą grę można teraz dorwać w obniżonej cenie.

AKTUALIZACJA:

Wersja demonstracyjna znalazła się już na wszystkich platformach docelowych. W udostępnionej części kampanii odwiedzimy Ziemię, Tytana (księżyc Saturna) oraz przestrzeń społeczną zwaną Farmą. Gracze mogą wykonywać wszystkie misje i Przygody w tych lokacjach oraz uczestniczyć w szybkiej grze w rywalizacyjnym trybie Crucible.

Darmowa zabawa ograniczona jest osiągnięciem 7. poziomu doświadczenia, po którym nie można już dalej awansować. Standardowo, wszelkie poczynione postępy można przenieść do pełnej wersji gry, jeśli zdecydujemy się na jej późniejszy zakup.

Bungie przygotowuje się do wydania pierwszego dodatku, a tymczasem… - Dziś demo Destiny 2 [aktualizacja: demo już dostępne] - wiadomość - 2017-11-29
Bungie przygotowuje się do wydania pierwszego dodatku, a tymczasem…

Destiny 2, czyli popularna mieszanka strzelanki z RPG, otwiera się na nowych graczy. Firma Activision zapowiedziała bowiem na oficjalnym Twitterze bezpłatną wersję demonstracyjną, która jeszcze dziś ma pojawić się zarówno na PC, jak i na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Wersji na komputery osobiste spodziewać się można w aplikacji Battle.net (w chwili pisania wiadomości obowiązuje jeszcze 35-procentowa promocja – przez dwie godziny kupicie grę taniej również w Sklepie Microsoft).

Demo ma pozwolić na zabawę w paru misjach kampanii fabularnej oraz rywalizacyjnym trybie mulitplayer Crucible – najprawdopodobniej ponownie będzie to zawartość z wersji beta. Gracze odwiedzą też podobno więcej niż jedną planetę. Można się także spodziewać jakiegoś rodzaju blokady dalszego postępu. Najprawdopodobniej po wypełnieniu części misji lub pewnym czasie rozgrywki tytuł grzecznie poprosi użytkownika o zapłatę.

Wydanie dema wydaje się dobrym posunięciem ze strony twórców, choć cześć graczy traktuje je jako oznakę słabości tytułu. Niektórzy członkowie społeczności dość nieprzychylnie wypowiadają się na temat braku nowej zawartości, pogorszenia jakości gry w stosunku do poprzedniczki i złych decyzji dotyczących rozgrywki. Poniższy trailer obecnie otrzymał po równo „kciuków” skierowanych w górę i w dół:

  1. Destiny 2 – kompendium wiedzy
  2. Recenzja gry Destiny 2 – diablo dobra strzelanka
  3. Oficjalna strona gry Destiny 2